BlackBerry 10, BlackBerry OS

BlackBerry vydalo novou verzi OS BlackBerry 10.3.3.498: zatím pouze pro vývojáře

Nová verze operačního systému BlackBerry 10 se nám nezadržitelně blíží a oficiálně by měla být uvolněna co nevidět. BlackBerry zatím vydalo testovací verzi pro vývojáře, která nese označení BlackBerry 10.3.3.498. Nová verze operačního systému osahuje především bezpečnostní aktualizace, jako je například ochrana pomocí BlackBerry Protect.

Je důležité zmínit, že se nejedná o finální verzi OS, nejsou v něm všechny aplikace a není možné downgradovat zpět na verzi 10.3.2! Důrazně proto nedoporučujeme nahrávat tuto verzi OS na primární zařízení. Jedná se o verzi určenou především pro vývojáře, kteří si tak mohou vyzkoušet kompatibilitu svých aplikací.

Ačkoliv tato verze OS není určena pro běžné uživatele, rozhodně je dobré o ní informovat. Je vidět, že systém BlackBerry 10 rozhodně v nejbližší době nekončí. Ačkoliv se v těchto dnech většina pozornosti upírá k systému Android u BlackBerry, systém BB10 bude fungovat i nadále a to včetně podpory ze strany výrobce.

Zkušenosti uživatelů s touto verzí OS a také odkaz ke stažení najdete na našem diskuzním fóru:

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

13 Comments

 1. Troch mimo téma: Už fungují nové instalace Snapu? Chci se vrátit ke svému Z30, ale bez Snapu to je pro mě asi nemá smysl. Budete případně zde na BBC informovat jakmile to zase zprovozní?

  1. Snap funguje stále, stačí jen v nastavení účtu na webu povolit přihlášení méně bezpečných aplikací

   1. Pokud se člověk jednou odhlásí, Snap nefunguje a to ani po povolení snížení zabezpečení Google účtu, vyzkoušeno. Kromě Snapu mi nefunguje (padá) i Google Play, takže zbývá jak apk-bar instalace.

 2. Snáď to zlepší zalostnu batériu a zahrievanie sa Classicu. Mimochodom, otvoriť na ňom tento web nie je žiadna sranda.. v LTE pokrytí podotýkam.

 3. Vývoj OS10 jednoznačně končí – BlackBerry bude jenom dolepovat, popř. vylepšovat zabezpečení (pravděpodobně v rámci nějakých smluv či závazků?), rozhodně se na něm nic víc přidělávat nebude. Android API zůstane nadále prehistorické, což je škoda. Je to samozřejmě jen můj názor, ale tyhle updaty jsou asi něco takového, jako v současnosti aktualizace pro Windows 7 – jinými slovy: co tam není, to tam už nebude.

 4. Bude vůbec ještě někdy vydána oficiální aktualizace OS10.3.3.? Měla byt v březnu, pak červnu, zaručeně v červenci a teď zase že někdy v srpnu…. Classic je neskutečně pomalý, HUB se načítá i 5 minut a jen vrozená slušnost mi brání hodit ho z okna…

  1. Ahoj, Pavle. Pokud máš takové problémy se softwarem, tak rozhodně nečekej, že Ti pomůže update. Udělej jako první reset telefonu do továrního nastavení, to by mělo problémy odstranit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..