BlackBerry & Android Návody

BlackBerry Android Support Software: jak připojit PRIV by BlackBerry k PC a Mac

PRIV-connection

Noví majitelé modelu PRIV možná byli zaskočení, že se jim telefon nepřipojil k počítači tak snadno, jako jejich původní BlackBerry. U operačního sytému Android je totiž velký rozdíl v oblasti kompatibility, jelikož Android se připojuje pomocí dvou profilů:

  • MTP (Media Transfer Protocol) – protokol od Microsoftu, který je určen pro přenos multimediálních souborů
  • PTP (Picture Transfer Protocol) – protokol používaný pro přenos multimediálních souborů, součást ISO 15740

Základním problémem je, že oba tyto protokoly jsou určené pouze pro přenos multimediálních souborů jako jsou fotky nebo videa. Pokud tedy potřebujete pouze přenášet multimediální soubory, tak vás tento návod nemusí moc trápit. Nesmíte však po nich chtít nic víc.

Nemůžete přes ně například pracovat s kompletním souborovým systémem připojeného zařízení, a proto BlackBerry přichystalo speciální ovladače, které umožní pohodlné připojení modelu PRIV, a případně dalších BlackBerry zařízení s Androidem, k vašemu počítači nebo Macu. Stáhněte si je pro odpovídající platformu z odkazu níže.

Po nainstalování pak budete moci pohodlně pracovat s vaším BlackBerry s operačním systémem Android. Například na Macu to může být jinak vcelku problém, protože nic než fotky byste z telefonu nedostali. Díky těmto ovladačům se vám v počítači zobrazí kompletní souborový systém a vy můžete vesele kopírovat data dle libosti sem a tam.

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

  1. Tak prečo opúšťajú systém, kde to ide tak “snadno”. Resp. prečo viac nepropagujú systém, kde to ide tak “snadno”. BTW, android sa k PC pripája celkom “snadno”. Bez ovládačov sa nepripojí ani BB a ani android. Ak ovládače sú, tak sa pripojí jedno aj druhé.

  2. Vojto, opět Vám musím poděkovat. Většinou když hledám odpověď na otázku ohledně BB, nacházím na Vašich stránkách…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *