Přístroje & Příslušenství

V testu kvality displeje serveru Android Authority zvítězil model PRIV by BlackBerry

Známý server Android Authority si vzal na paškál nejlepší Android zařízení letošního roku a postupně plánuje hloubkové porovnání jednotlivých funkcí. V první části tohoto rozsáhlého testu se zaměřili na to, co vidíte jako první a zabírá nejvíce místa – displej.

Do porovnání server Android Authority zvolil následující modely:

  • Sony Xperia Z5 Premium
  • Nexus 6P
  • Motorola Moto X Force
  • Samsung Galaxy Note 5
  • LG V10
  • PRIV by BlackBerry

Možná se budete ptát, proč chybí Samsung Galaxy S6 edge+ nebo OnePlus Two… Odpověď je taková, že redakce Android Authority chtěla vybrat modely, které nejlépe reprezentují daný ekosystém právě teď.

BlackBerry Priv LG V10 Galaxy Note 5 Nexus 6P Moto X Force Xperia Z5 Premium
Velikost 5.4 palců 5.7 palců 5.7 palců 5.7 palců 5.4 palců 5.5 palců
Typ AMOLED IPS LCD+ AMOLED AMOLED AMOLED IPS LCD
Rozlišení 2560×1440 2560×1440 2560×1440 2560×1440 2560×1440 3840×2160
Jemnost 540 ppi 515 ppi 518 ppi 518 ppi 540 ppi 806 PPI
Plocha telefonu pokrytá displejem ~71.9% ~70.8% ~75.9% ~71.4% ~69.8% ~70.4%

Divokou kartu by jistě měl model Sony Xperia Z5 Premium, jehož 5,5palcový displej má neuvěřitelné 4k rozlišení a jemnost 806 pixelů na palec! To už je vážně něco, ale jak bylo v testu odhaleno, čísla bohužel zdaleka nestačí. Xperia Z5 Premium totiž v této konkurenci prohrála na celé čáře.

V testu se redaktoři zaměřili na několik hlavních oblastí. Jednalo se o celkový jas a jeho profil, chyby displeje při různých úrovních jasu a při různých barvách a samozřejmě barevný gamut.

Vítězem celého testu se stal model PRIV by BlackBerry, novinka kanadského výrobce BlackBerry. PRIV během celého testu podával nejvyrovnanější výkon a v kvalitách displeje za sebou nechal nejednoho soupeře. Vlastně všechny až na jednoho – Motorola X Force se totiž často s PRIV přetahovala o první místo a její displej je také velmi kvalitní.

Samozřejmě to neznamená, že by ostatní testované telefony měly místo displejů mazanice. Vždy jde v první řadě o pocit uživatele, někomu se líbí více saturované barvy (často u SAMOLED) a jiný má radši přirozenější odstíny (většinou LCD panely). Pokud ale přihlédneme k měřitelným parametrům displejů, tak je jasné, že BlackBerry zvolilo opravdu dobře.

Displej modelu PRIV je opravdu špičkový a těžko mu něco můžete vyčítat. Nicméně to není vše, co v Android Authority testují. Kompletní test se totiž skládá z několika samostatných disciplína a displej je pouze jednou z nich. V dalších kolech se testuje:

V dalších testech již PRIV nezvítězil, ale rozhodně jej nepřehlédnete, protože i tam si vedl více než dobře. Ukazuje se tak, že PRIV se rozhodně řadí mezi dnešní vlajkové lodi se vším všudy a ačkoliv testy serveru Android Authority nejsou úplně stoprocentní, líbí se mi na nich jedna věc – nezaujatost. S tou se BlackBerry potýkalo dost často především v zahraničí a jsem rád, že redaktoři zachovali objektivní přístup.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

  1. Fandím PRIVu, nicméně bych byl radši, kdyby použily LCD IPS, popřípadě špičkový a zároveň neskutečně úsporný IGZO displej od Sharpu, nemám rád pastelové barvy s nepřirozeným podáním a malou životností, v tomhle mají IPS jasně navrh. Nicméně pravdou je, že by zase neměli designově atraktivní zahnutí po stranách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..