Přístroje & Příslušenství

Uniklý render nového Porsche Design „Keian“: bude postaven na základech modelu Passport

Před několika dny jsme Vás informovali o chystaných novinkách BlackBerry na letošní rok a jednou z nich byl také nový luxusní smartphone Porsche Design, který aktuálně nese kódové označení „Keian“. Nyní konečně známe nejen více detailů, ale také unikl první obrázek plánované novinky. A vypadá skvěle!

Dlouho se diskutovalo, jaký model BlackBerry bude základem nového modelu od designérské společnosti Porsche Design. Dřívější modely vycházely z modelů Bold 9900 (P’9981), Z10 (P’9982) a Q10 (P’9983). U nového modelu, který by se měl jmenovat P’9984, ale říkejme mu zatím „Keian“, však byli kandidáti hned dva – vlajková loď Passport nebo originální Classic.

Porsche_design_keian_p9984-517x600

Podle uniklé fotografie však můžeme již nyní poznat, že nový Porsche Design „Keian“ bude postaven podle modelu Passport a toto rozhodnutí opravdu vítáme. Bez nadsázky se totiž bude moci říct, že „Keian“ bude jedním z nejvýkonnějších luxusní smartphonů, které se na trhu dodnes objevily.

Na fotografii si můžeme prohlédnout celé zařízení hezky kolem dokola a s trochou subjektivního hodnocení musím říct, že vypadá prostě skvěle! Vidíme typické hranaté tvary Porsche Design a do jisté míry podobnost s modelem P’9983. Přítomna bude samozřejmě konstrukce z hodnotných materiálů jako je kov, kůže, minerální a možná i safírové sklo (u modelu P’9983 kryje čočku fotoaparátu).

Známá hybridní klávesnice z modelu Passport se pak do nového Porsche Design dostane také a to dokonce v upravené verzi – klávesy by měly mít stejný skleněný efekt jako u modelu P’9983. Zadní stranu přístroje by pak měla pokrývat typická telecí kůže. V tomto ohledu jsem však trochu skeptický, protože kožené kryty u Porsche Design se celkem rychle opotřebují a pokud zadní kryt nepůjde vyměnit, bude telefon za pár měsíců vypadat dost špatně. Snad to v Porsche Design nějak vyřeší.

Jinak by měla výbava odpovídat tomu, co známe z modelu Passport, tedy 4,5“ IPS LCD displej s rozlišením 1440 x 1440 pixelů, 13Mpx fotoaparát, čipset Qualcomm Snapdragon 801 s quad-core procesorem, 3 GB RAM a vnitřní paměť pak typických 64 GB.

Jedná se samozřejmě stále o neoficiální informace a představení nového Porsche Design se nedočkáme dříve než koncem léta nebo začátkem podzimu, pokud by ale vypadala novinka tak jako na fotografii, rozhodně má šanci zaujmout mnoho a mnoho uživatelů, kteří se nezdráhají utratit za telefon $2000.

Zdroj: BlackBerry Central

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

  1. Tak nevím, mě se zrovna nový Porsche Design vůbec nelíbí, za mě je Passport s jeho klávesnicí pěknější mobil, ale osobně netoužím ani po jednom. A že je na tom výkonově dobře pro mnoho uživatelů moc platné nebude, když na něm nejede ani blbý Viber, stejně jako mnohým na Passportu. Jak píšou kluci, na BBW ani Viber pro Passport není k dispozici, což je trapas. Takže k čemu výkonné “železo” s honosnými názvy, když je BBW jako noty na buben?.. Raději pořádně zaplatit 200 firemních vývojářů aplikací, než se chlubit “novými mobily”, často lišící se jen zaoblenými rohy, či klávesnicí. Asi tu obrovskou absenci aplikací pro BB OS10 nikdo ve firmě BB nevnímá jako důvod možného krachu. Já určitě ano, protože BB fandím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..