Novinky

Uniklé snímky BlackBerry Venice možná ukazují budoucí BlackBerry Hub pro Android

BlackBerry Venice, velmi očekávaná vlaková loď kanadského výrobce, o sobě dává opět vědět. Zatímco situace kolem stříbrného BlackBerry Passport se již vyjasnila, u BlackBerry Venice je stále většina detailů nejasná.

Aktuální uniklé materiály však možná naznačují více, než jsme doposud mohli vědět. Na prvním snímku se totiž pravděpodobně ukazuje podoba budoucího BlackBerry Hub pro operační systém Android!

BlackBerry již před časem oznámilo, že funkce, jako jsou BlackBerry Hub, kalendář, klávesnice a další, připravuje také pro platformy Android a iOS – tato sada funkcí bude součástí tzv. BlackBerry Experience Suite. A na jednom z uniklých snímků dost možná vidíme podobu BlackBerry Hubu v systému Android.

Jak si můžete všimnout, tak BlackBerry Hub pro Android bude podporovat různá gesta, která již dnes mnoho různých emailových klientů používá. Dobrou zprávou rozhodně je, že by veškeré notifikace měli být skutečně na jednom místě a snadno přístupné přímo z BlackBerry Hubu. Jak to nakonec BlackBerry vlastně vyřeší je však zatím nejasné.

Na druhém obrázku je pak vidět funkce Chromecast – spojení telefonu s televizorem, tabletem nebo počítačem a sdílení multimediálního obsahu. Tato funkce je určena výhradně pro zařízení se systémem Android, což vyvolává další otázku – bude BlackBerry Venice skutečně Android zařízením? Více informací k tomuto tématu vám přineseme již brzy…

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

5 Comments

  1. To je jediný správný krok k přežití. BB musí vytvořit “svůj” Android, se svou bezpečností a svým hubem, a vrátit se na trh pro většinové publikum. Strkání stále stejného HW do nových barviček a krabiček (Passport black, red a teď silver) není pokrok, ale jen nízkonákladové udržení pozornosti ve stylu “stále jsme tu”. Trh potřebuje kvalitní BlackBerry s vyšší přidanou hodnotou, s pořád dobrou image kterou BlackBerry má, a s operačním systémem Android – aby se ho 99 % lidí předem neleklo, a aby ho operátoi vůbec chtěli prodávat. Udržovat a rozvíjet OS BB10 pro tři přístroje malé značky, to nemá šanci. Dříve nebo později to tak musí dopadnout. Na Venice se už nemůžu dočkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..