Obecné a Tiskové zprávy

Spekulace: Microsoft a některé čínské společnosti mají zájem o BlackBerry

 

Vítejte u nejnovější dávky čerstvých spekulací na téma: “Kdo chce koupit BlackBerry”. Internetem se šíří další vlna spekulací, že ta či ona společnost chce převzít kanadské BlackBerry, tak si k tomu pojďme říct pár informací.

Tyto spekulace rozšířil server DigiTimes, ze kterého čerpá většina ostatních serverů. Nicméně DigiTimes není původním zdrojem, tato informace se objevila už o týden dříve na blogu Bena Harringtona, bývalého redaktora Daily Telegraph, viz Betaville.

Podle jeho zdrojů údajně Microsoft skrze Goldman Sachs a Deutche Bank začal zkoumat společnost BlackBerry ve věci případné nabídky na převzetí společnosti. Není jasné proč přesně Microsoft projevil zájem, ale jedná se zatím o velmi raný průzkum možností.

Kromě Microsoftu se však na DigiTimes objevily i další potenciální kupci – například čínské Xiaomi, Lenovo nebo Huawei. Tato spekulace také není úplně nová – totožná trojkombinace potenciálních kopců se už objevila v srpnu 2013. Že se nakonec nic nestalo víme asi všichni.

O těchto informacích však můžeme rovnou říct, že se jedná o naprostý nesmysl. Lenovo projevilo o BlackBerry konkrétní zájem už před několika lety a kanadská vláda tehdy razantně odmítla jakékoliv jednání v této věci. Pokud tedy BlackBerry někdy převezme nějaká jiná společnost, což se doufám nestane, rozhodně to nebude čínská společnost.

Spekulací o tom, že BlackBerry chce někdo koupit, bylo už bezpočet a je to stále dokola pořád to samé – někdo něco plácne, někdo se toho chytí a senzace je na světě. Spekulovalo se o Samsungu, Lenovu, před pár týdny dokonce samotný Apple chtěl koupit ostružiny. To už mi přišlo hodně absurdní, i když Apple má tolik peněz, že si může koupit klidně i Samsung… :)

Pokud však někdy byla šance na to, aby BlackBerry koupila jiná společnost, bylo to před dvěma lety. Tehdy byla jeho budoucnost nejvíce nejasná. Od té doby však BlackBerry zvládlo dokončit mnoho důležitých změn ve fungování společnosti, vytyčilo si jasné krátkodobé a dlouhodobé cíle, které se jim daří plnit, a udalo jasný směr svého fungování v budoucnu.

Ukončilo svou tříletou restrukturalizaci a dokončilo také několik významných akvizic – pod svá křídla přijalo společnosti SecuSmart, WatchDox nebo Movirtu. Takže je BlackBerry na prodej? Podle mého názoru v současnosti ani omylem. A pokud ano, sním své boty…

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

  1. uvidíme, každopádne na akciovom trhu sa táto špekulácia nijako neprejavila, pravdepodobne jej už nikto neverí :) prvý pokus so Samsungom ale vyšiel… akcie BB išli o 20% hore… škoda, že som nepredal:) stále v BB verím a na predaj sa necítim

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..