Obecné a Tiskové zprávy

Posílejte a přijímejte peníze pomocí PayPal na BBM™

BlackBerry včera oznámilo velmi zajímavou novinku. V Kanadě se totiž chytli za nos a službu BBM Money, která již několik měsíců umožňuje finanční transakce přes BBM v Indonésii, se rozhodli rozšířit. A šli na to opravdu od lesa, takže místo vymýšlení vlastních složitých postupů se jednoduše dohodli se společností PayPal.

PayPal je celosvětově známá služba pro internetové platby. Můžete s ním platit za služby, nákupy, na eBay a také na www.shopblackberry.cz… ;) Nová dohoda s BlackBerry jim však otevírá další možnosti a BlackBerry opět rozšiřuje nabídku funkcí, které v sobě kombinuje komunikační platforma BlackBerry Messenger aka BBM.

BBM-paypal-screenshot

Princip nové funkce je velmi snadný. Stačí propojit svůj PayPal účet s BBM v telefonu. Jakmile některý z vašich kontaktů udělá to samé, můžete si vzájemně posílat peníze. Způsobů využití je pak nepočítaně, od poslání peněz přátelům za povedenou akci až po platby za služby, například řemeslníkům.

BBM and PayPal have teamed up to make sending and receiving money through your BBM Chats even easier. Just connect your PayPal account to your BBM. Once your BBM contacts do the same, you can start sending and receiving money – it’s that simple.

Podobných vizí již bylo mnoho. Například v České Republice se o to snažila služba Mobito a po světě podobných pokusů najdeme stovky. Jejich neúspěch má však většinou stejného jmenovatele – složitost! Když si vzpomenu, jak složité je používání služby Mobito, tak se vůbec nedivím, že o ní nikdo ani neví. Natož aby ji používal.

Naopak spojení BBM a PayPal by mohlo být jiné. PayPal již dnes využívají desítky milionů lidí (minulý rok to bylo cca 150 milionů) po celém světě, další desítky milionů pak využívají BBM (aktuálně kolem 100 milionů). Tyto množiny se samozřejmě musí někde protnout, takže je zde potenciál pro pěkných pár milionů  uživatelů a samozřejmě noví mohou oběma službám dále přibývat.

Samotná finanční transakce by pak měla být tak snadná, jako je odeslání zprávy. Ping! Tady máš peníze… a za chvíli je vidíte na PayPal účtu. Ten navíc můžete mít přímo propojený se svou platební kartou nebo bankovním účtem, takže tímto způsobem můžete bez problémů posílat libovolnou částku z vaší banky.

Inu abych to zakončil, z této zprávy mám opravdu velkou radost. Již roky využívám BBM a stejně tak PayPal. Jejich spojení by mohlo konečně přinést rozšíření bezhotovostního styku mezi běžnými uživateli. A přestože prodavačka v Jednotě dnes ráno otáčela oči v sloup, když jsem platil 22,- Kč za snídani kartou, tak co teprve až po ní budu chtít její BBM PIN!

BlackBerry a PayPal spouští dnešním dnem uzavřené beta testování v Kanadě a následně by se měla tato funkce rozšířit do dalších zemí. Vzhledem ke globální působnosti obou platforem a také proto, že se nemusí dohadovat s lokálními bankami, bychom se mohli brzy dočkat snad i u nás. V rámci beta testování budou podporovány platformy BlackBerry, Android a iOS, ve finální verzi se pak možná dočkají i Windows uživatelé.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

5 Comments

  1. Peníze dnes vlastně ani neexistují. A jako se mi líbí propojení BBW s PayPal (nastavil jsem platbu PayPal dceři na jejím BB founu a ona si kupuje app, aniž by znala moje PayPal ůdaje), tak myslím, že i tato služba se mi bude líbit. “)

  2. No dobre a kde sú teda native BlackBerry apps pre ebay a paypal? Keď sa akože chytli za nos.. aby som poslal peniaze niekomu cez paypal, nepotrebujem bbm.. to vie každý, kto paypal používa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..