Obecné a Tiskové zprávy

Pakistánská vláda se chystá zablokovat BES, protože je moc bezpečný

Vzpomínáte si na problémy BlackBerry s provozem svých služeb v některých zemích před několika lety? Zdálo se, že těmto dnům již odzvonilo, ale nyní se objevila další podobná kauza. Vláda Pakistánu totiž na konci letošního listopadu plánuje zablokování služeb BES na svém území.

Pakistan Telecomunication Authority (PTA), obdoba našeho ČTÚ, se vyjádřila takto:

Vzhledem k vážným obavám, které vyjádřily bezpečnostní agentury, byli operátoři Mobilink, Ufone a Telenor vyzváni k tomu, aby 90 dnů předem informovali své BES zákazníky o ukončení jejich připojení ke 30. listopadu 2015

V Pakistánu se toto omezení dotkne cca 4000-5000 uživatelů BES,  služby BIS i BBM však paradoxně zůstávají aktivní. Myslím, že je každému na první pohled jasné, že pakistánská vláda zkrátka chce mít firmy pod kontrolou a řešení BES od BlackBerry jí v tom pravděpodobně vytrvale brání.

Zdroj: CB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

6 Comments

  1. Mě to přijde jako zajímá informace. Určitě zajímavější než, že například telefon XY bude mít displej se strašně mnoho pixely a procesor se strašně mnoho hertz a bude placatý a tenký…..

   1. Já naopak souhlasím. Není lepšího důkazu, že se okolo BB nic progresivního neděje a že pomalu ale jistě spěje do háje, než to, že ani tak nadšený web, jako je bbczech nemá o BB víc než týden co napsat.

    1. Je to strasne smutny, ale konec se evidentne blizi. Je to viditelne cim dal vic z ruznych stran. Ac mam BlackBerry teprve rok, tak po sedmi letech s iPhonem me tahle platforma fakt uchvatila a tak si poridim radeji jeste jeden Passport do zasoby :-)

    2. Zdravím, v první řadě je aktuálně okurková sezóna, ale i tak je o čem psát. Jsou to ale složitější témata na jako například akvizice AtHoc apod. Bohužel nemám v těchto dnech tolik času psát, frekvence se však zase zvýší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..