BlackBerry OS, Obecné a Tiskové zprávy

Oficiální update na OS BlackBerry 10.3.1 přijde v druhé půlce února

Také netrpělivě čekáte na update operačního systému vašeho oblíbeného BlackBerry 10 zařízení? Inu zdá se, že jste se konečně dočkali. Již před několika týdny BlackBerry naznačilo, že update OS BlackBerry 10.3.1 by měl dorazit v únoru. Kolegům z N4BB se nyní podařilo zjistit, že datum bylo stanoveno na 19. února 2015!

Operační systém BlackBerry 10.3.1 přináší desítky vylepšení a bude dostupný pro všechny aktuální modely BlackBerry 10. Opakuji – PRO VŠECHNY! A na jaké novinky se můžeme těšit? Podívejte se na rychlý přehled:

 • Rychlé vytáčení přes číselník v aplikaci telefonu
 • U modelů s hardwarovou klávesnicí možnost nastavení rychlé volby pod každou klávesu s možností vytáčení kontaktu, spuštění aplikace, rychlé psaní poznámky a další možnosti
 • Volba automatického slučování kontaktů
 • Úsporný režim – režim úspory energie, který vám při určité úrovni nabití dokáže omezit výkon procesoru, snížit jas, vypnout GPS atd., aby se zlepšila výdrž baterie
 • Podpora externí klávesnice skrze Bluetooth nebo USB host včetně české znakové sady
 • Možnost zablokování přístupu k paměti při připojení k počítači
 • Zlepšená práce s Android aplikacemi – například aplikace Microsoft OneNote by měla být již funkční
 • Pokročilé interakce
  • funkce udržení zapnutého displeje, když telefon držíte v ruce (telefon se vám v ruce nezamkne/nevypne)
  • rozsvícení telefonu jeho zvednutím ze stolu
  • zamčení telefonu položením na stůl displejem dolů
  • ztlumení vyzvánění překlopením
 • Možnost volby barvy LED diody pro jednotlivé události
 • Možnost vytváření vlastních vyzváněcích profilů

Již v jednom z minulých článků jsme vám představili funkci vytváření vlastních profilů. V příštích dnech se můžete těšit na další podobné články, které vám postupně představí hlavní novinky aktualizace OS BlackBerry 10.3.1. Podle poslední informací se zdá, že aktualizace OS ponese označení BlackBerry 10.3.1.2243 – tato verze se totiž objevila přímo na serverech BlackBerry a někteří kanadští operátoři  tuto aktualizaci již nabídli pro model BlackBerry Classic.

Pokud jste nedočkaví, můžete vyzkoušet tento update stáhnout na našem diskuzním fóru a nahrát jej přes Sachesi. Je však nutné, abyste již ve vašem zařízení měli nainstalovaný předchozí leaked software verze .2072, jinak riskujete problémy ve stylu nefunkční klávesnice a podobně. Bohužel osobní zkušenost, takže si to dvakrát rozmyslete. Navíc s přihlédnutím k tomu, že oficiální update tu bude již co nevidět… :)

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

34 Comments

 1. Jestli si dobre pamatuju, tak John Chen tehdy v prosinci, pri predstavovani BlackBerry Classic, rekl, ze to bude “early February” (jestli to pak nezkomolila media). A devatenacteho neni rozhodne zacatek unora. Takze ja Johnovi stale verim, ze to bude tenhle tyden:)

 2. Mno. Rad by som uveril, ale ked zoberiem do uvahy BlackBerry matematiku (4+4=13) tak predpokladam, ze update bude dostupny tak o 3-4 tyzdne. :-)

 3. Docela by mne zajjímalo, zda dojde i na vylepšení zaostřování fotoaparátu a zda bude možné nastavit rozlišení nahrávání videa ve formátu odpovídajícímu obrazovce. Současný širokoúhlý formát mi nevyhovuje.

  1. Mám neblahý pocit, že BlackBerry weby budou o aktalizaci OS mlčet dál, dokud se neprodá relativně dostatečný počet Passport and Classic devices…..

   1. V tomhle mně BlackBerry fakt štve. Pomalu ale jistě ztrácím víru. Pořád něco odsouvaji, to jsem u konkurence neviděl.

    1. Ale vidíš Vojto ze i po 12ti hodinách se nic nezměnilo. BlackBerry miluji celym srdcem ale mrzí mne, že nějaký stupidní android takové mezery v slibech nemá. Určitě ke konkurenci neprestoupim – s BlackBerry jsem maximálně spokojen, otázka je proc nám pořád mazaj med kolem huby..

   1. To si děláte srandu… První termín byl někdy v lednu, pak to přesunou na prvního unora, pak na 19týho unora a teď mi tady řeknete že to bude až v březnu ne?

 4. Co očekávám, je lepší ostření foťáu na passportu. Možnost změny videa by bylo taky bezva. Rychlé funkce kláves na domovské obrazovce a taky mi přijde, že v současné verzi nějak zlobí to vyhledávání v asistentu. Vždycky když napíšu slovo, tak před ním je nějaké jiné písmeno..nejcasteji J a vyhledavani je celkově nejak zabrzdene oproti drivejsim verzim jak u os 10, tak starších. Jinak si na passport nemohu ztěžovat. Ikdyž třeba dotykovou klavesnici vubec nepoužívám a spíš mě při psaní občas sere…Takže šup šup s tou novou verzi..jsem zvědav

 5. Přechod z 10.3.1.2072 na Z10 STL 100-2 O2 na manuální vynucení dostupné. Instalace cca 360MB, je ale nutné být na WiFi. Instalace samotná hotova bez zálohy do 10 minut i s restartem a vše je funkční. První, co je rozhodně lepší o proti neoficiální verzi je přijímání hovorů, kde docházelo k poměrně dlouhé odezvě po vyzvednutí. Toto se již neprojevuje. V komunikaci s BB Blend také žádné problémy nejsou.

 6. Od updatu mám strašně potichu budík, whatsapp, sms i příchozí hovor. V nastaveni přitom mám volume na maximum. Není to ještě někde schovaný? Protože když zkusím bbve tak audio test normál projde..

 7. Taj jsem zaktualizoval na verzi sw 10.3.1.1565 (verze os 10.3.1.2243) a téměř vše je OK.

  Pouze u události v kalendáři nefungují notifikace. O tom že bylo upozornění na záznam v kalendáři se dozvím pouze z vyskakovacího okna, které je vidět po přihlášení do telefonu. Nejde ani zvuk, ani notifikační dioda. Nesetkali jste se s podobným chováním a hlavně co s tím?

  PS: Jinak ta chyba s vibrováním se také u mne vyskytla, ale v tom není až takový problém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..