Přístroje & Příslušenství

Novým modelem od Porsche Design možná bude BlackBerry Oslo

Zajímavé informace se objevily v souvislosti s plánovaným modelem BlackBerry Oslo, o kterém jsme vás již několikrát informovali. O tomto modelu se mluvilo jako o nástupci modelu Passport, jako o čínské verzi modelu Passport nebo zkrátka jen jako o jeho modifikaci. Možná ale bude všechno nakonec jinak.

Uniklé specifikace modelu, který nese kódové označení BlackBerry Oslo, se totiž shodují s aktuálním modelem Passport. To už samo o sobě naznačuje, že by se nemělo jednat o jeho nástupce a pravděpodobná není ani samostatná modifikace. Vždyť by pouze parazitovala na současném Passportu.

Nicméně už při prvních uniklých snímcích modelu Oslo jsem si říkal, že mi až moc nápadně připomíná modely od Porsche Design. Kovové tělo z jednoho kusu, ostré hrany, industriální design… BlackBerry však oznámilo, že nové Porsche Design se bude jmenovat Keian?

Kolegům ze serveru BerryReview se však podařilo zjistit, že plánované BlackBerry Oslo a Porsche Design Keian jsou jeden a ten samý přístroj! Tato informace sice není ještě oficiálně potvrzená, ale osobně se mi zdá jako důvěryhodná. Minimálně vzhledem k designu modelu, o kterém se doteď mluvilo jako o BlackBerry Oslo.

Tato inforamce by však zároveň znamenala ještě jednu věc. BlackBerry totiž letos mělo představit celkem čtyři nové modely. BlackBerry Leap je již v prodeji, výsuvný BlackBerry Venice bude na podzim, no a pokud je Oslo ve skutečnosti Keian, tak nám zbývá ještě jedno volné místo. Zaplní jej BlackBerry s Androidem? Na to si budeme muset ještě pár měsíců počkat…

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

  1. Porsche Desing? teda nič pre normálnych bežných ludí.. Je to to isté Blackberry len ma iný prebal… a zaplatit za kovove telo o 1000eur navyse tak to by clovek musel uplne vypnuť akekolvek triezvie uvažovanie.

    1. Predstavi si, ze jsi _hodne_ bohatej a jdes na obchodni schuzku s nekym podobne bohatym. Oblek za 20kKc, telefon za patnact a auto za pul milionu by ti udelali technicky vzato stejnou sluzbu… ale nechces preci vypadat jako socka, ze ne? ;)

      Na jednu stranu je to absurdni, na druhou stranu se ti ty penize investovane do prestize/statutovych symbolu mohou celkem rychle vratit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..