Aplikace, Obecné a Tiskové zprávy

Nová verze BBM přinese předplatné funkcí Časově omezené zpráva a Odvolání zprávy

bbm-features

BlackBerry pokračuje ve své snaze monetizovat svou oblíbenou komunikační platformu BlackBerry Messenger (BBM). Před několika měsíci BlackBerry představilo nové funkce časově omezených zpráv a možnost smazání již odeslané zprávy. Již od začátku se vědělo, že tyto funkce budou časem zpoplatněny, BlackBerry si však dávalo trochu na čas.

V poslední beta verzi BBM, která bude dostupná skrze BlackBerry Beta Zone, již však tyto funkce přecházejí do režimu předplatného. Stejně jako nyní máte možnost předplatit si „Vlastní kód PIN“ a „Žádné reklamy“, tak si nově budete moci předplatit funkce časového omezení zpráv a smazání již odeslané zprávy.

Oznámení v Beta Zone

In a few days, an upcoming BBM beta release will bring you some new exciting features. A real focus has been made to help you connect and develop your network on BBM! We are excited to get your feedback on these new features that will enrich your communication with friends. Stay tuned for further updates later this week!

In preparation for the BBM beta release, you may notice a “Timed and Retracted Messages” subscription item available in the BBM Shop later today. This new subscription item will not take effect until the beta release. Subscribing will allow you to get unlimited access to Timed Messages and Message Retraction. Non-subscribers will be able to Retract a maximum of 3 Messages and send a maximum of 3 Timed Messages.

Jak je vidět z oznámení v BlackBerry Beta Zone, BlackBerry do BBM Shop přidalo novou položku “Timed and Retracted Messages”. Zatím není jasná cena předplatného, ale typuji cenu kolem $1.99/měsíc, tedy asi 50,- Kč. To samozřejmě není úplně málo a uživatel si tak bude muset pořádně rozmyslet, zda se mu tato investice vyplatí nebo ne.

Zároveň však zpráva uvádí, že uživatelé bez předplatného budou moci použít 3x smazání již odeslané zprávy a odeslání 3 časově omezených zpráv. Chybí však informace, zda to platí pro 3 zprávy za měsíc, za týden nebo jak to vlastně bude. Počkejme si, jak to nakonec dopadne. Nová beta verze BBM by měla být dostupná již brzy.

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

  1. To je pekne sialenstvo … Bola to jeho konkurencna vyhoda. Ked tato funkcia zmizne ludia ktori neriesia sukromie prejdu na whatsapp. Ked zavedu telefonovanie a skopiruju z BBM casove spravy tak nebude jediny dovod preco pouzivat BBM.

    Cakam ze za chvilu spoplatnia aj BBM voice a video

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.