Aplikace, Obecné a Tiskové zprávy

Nová verze BBM přináší možnost předplatného: je libo odstranit reklamy nebo vlastní PIN?

BlackBerry v poslední verzi svého komunikátoru BlackBerry Messenger, aka BBM, připravilo zajímavou novinku. Rozšířilo totiž nabídku obchodu BBM Shop o možnost předplatného a za měsíční poplatek si tak můžete nově trochu zpříjemnit používání BBM.

IMG_20150322_111733_edit

Aktuálně si uživatelé mohou předplatit dvě věci. První je zrušení zobrazování reklamy v BBM Channels nebo v kartě Aktualizace. BlackBerry již před nějakým časem začalo pracovat na monetizaci platformy BBM a reklama je jednou z cest, kterou se v kanadě vydali. Za tuto službu zaplatíte $.99 měsíčně, tedy nějakých 25,- Kč.

Předplatné za zrušení reklamy mi moc zajímavé nepřijde, mnohem atraktivnější je možnost vlastnit unikátní kód PIN. Kód PIN je unikátní 8místné hexadecimální číslo, které označuje každé zařízení BlackBerry, které bylo kdy vyrobeno a také slouží jako jeden z primárních identifikátorů pro BBM. Odesláním pozvánky na toto číslo si můžete totiž přidávat kontakty.

Tím, že si zvolíte vlastní kód PIN v mnohém usnadníte novým kontaktům vaše přidání. Vlastní PIN totiž může mít podobu jakéhokoliv textu o délce 5-8 písmen nebo číslic. Například vaše přezdívka, název firmy nebo cokoliv jiného, co vás napadne. Na vizitce pak takový BBM PIN vypadá velmi dobře. BlackBerry si však za něj nechá celkem slušně zaplatit – měsíčně vás totiž vyjde na $1.99, tedy zhruba 50,- Kč a to rozhodně není málo. Přitom taková blbost, co… :)

Jakmile se k odběru přihlásíte, tak se vám předplatné automaticky strhává každý měsíc z karty, PayPalu nebo m-platby. Zkrátka způsobem, který máte nastavený ve vašem BlackBerry ID účtu.

Samotné funkce Vlastní PIN a zrušení reklamy jsou pouze první vlaštovky a domnívám se, že BlackBerry bude chtít platformu předplatného nabídnout i vývojářům. Je tedy dost dobře možné, že se v dohledné době dočkáme i dalších služeb, které tohoto systému budou využívat – například hudební služby jako je Spotify nebo Deezer, online hry, filmy, knihy a mnohé další. Ale to je zatím hudba nadcházejících měsíců.

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

  1. Tak již nějakou dobu mám předplacený custom PIN. Jo, je to ta největší blbost na světě a uvidím, jak dlouho mi to bude bavit. Zatím znám jen jen jednoho dalšícho člověka – viď – Oldo M. – který má také předplaceno…jo slyšel jsem, že další 3 jsou v USA a 5 v Kanadě….mám to jen pro, abych podpořil BlackBerry…

  2. Ja som pred nejakou dobou začal používať vlastný PIN. Viedli ma k tomu skôr kroky podpory BlackBerry a istej možno prestíže. Avšak zisťujem, že je to úplná blbosť… 12 $ výhodných len tak…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..