Nezařazené

Nová beta verze aplikace BlackBerry Blend odhaluje další novinky

Není to tak dávno, co jsme psali o chystané nové verzi aplikace Blend, a máme tu další verzi (1.2.151), která přináší další novinky a vylepšení.

Aplikace Blend slouží k propojení telefonu nebo tabletu s počítačem (Windows nebo Mac) a umožňuje přístup k datům v telefonu jako jsou BBM, Textové zprávy, Kalendář, Kontakty a Správce souborů. Samozřejmě nechybí ani zobrazení HUBu.

Nová beta verze, kterou máme možnost vyzkoušet, přináší několik dalších novinek (mimo těch, které byly už ve verzi beta 1). Pojďme se společně podívat na nejdůležitější změny.

Úplně nový hlavní panel
V aplikaci Blend je nyní k dispozici nový hlavní panel, díky kterému se více informací zobrazí v popředí. Hned na hlavní straně se zobrazují události z kalendáře na aktuální den a poslední zprávy z HUBu přehledně seřazené.

Vylepšená navigace
Rychlé přepínání mezi aplikacemi kdekoliv v aplikaci Blend pomocí nové a vylepšené globální navigace. Boční panel, tak jako u předchozí verze, reaguje na změnu rozlišení, pokud zmenšíte okno aplikace, zmenší se i boční menu na úzkou lištu s ikonkou. Každá jednotlivá sekce má potom svoje vlastní submenu. Třeba u kalendáře je to Měsíc, Týden, Den a u Kontaktů je to Oblíbené, Skupiny, BBM, Gmail atd. Bohužel toto submenu není na menším rozlišení vidět.

Přenosy souborů
Přenosy souborů lze otevřít v libovolné části aplikace Blend. Ikonka pro zobrazení přenosu souborů je v levém menu a po kliknutí se zobrazuje aktuální fronta přenášených souborů z a do telefonu. Zobrazuje se přehledný seznam přenášených souborů, velikost, typ, datum a průběh s možností zrušit aktuální přenos.

panel submenu prenos

Povolený režim Na výšku
Aplikaci Blend lze nyní v tabletech se systémem iOS nebo Android zobrazit v režimu Na výšku.

Rychlé odpovědi na oznámení BBM a oznámení zpráv SMS
Na oznámení BBM a oznámení SMS lze nyní odpovídat přímo v daném oznámení. Tato nová funkce umožňuje odpovědět přímo v oznámení, které vyskakuje jako bublina upozornění v pravém dolním rohu v počítači. Stačí kliknout na oznámení a otevře se možnost napsat odpověď přímo v bublině upozornění. Podobná funkce rychlé odpovědi byla zavedena už v OS 10.3 v telefonu.

rychla

Bohužel ani v této verzi Blendu stále nelze editovat kontakty uložené v telefonu nebo nahrávat obrázky do skupin BBM. Ale jedná se stále o beta verzi a pokud ji porovnáme s předchozí verzí, tak je znát, že na aplikaci se stále usilovně pracuje a vylepšuje se, takže věříme že i tyto funkce budou časem k dispozici.

Novou verzi aplikace Blend můžete stahovat, pokud máte přístup, přímo v BlackBerry Beta Zone. Je potřeba přístup nejen na webu pro stažení verze pro PC nebo Mac, ale i přístup do Beta Zone v telefonu, kde si musíte stáhnout aktualizaci Blendu v telefonu.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Velký fanda BlackBerry (jak říká žena, pořád do toho koukám), programátor. Extrémně klidný člověk. To jsem já ;-)

13 Comments

 1. Na BBM kanálu máte odkaz na stažení nového blendu. Ten jsem nainstaloval, ale aktualizoval se mi jen blend v PC a teď se to odmítá spárovat se zařízením. Jak tedy mohu aktualizovat i blend v zařízení?

   1. Na BBM kanálu píšete, že kdo nemá betazone si může stáhnout blend z vašeho odkazu…Takže bych očekával, že tam dáte i aktualizaci zařízení nebo rovnou napíšete, že mi nový blend v PC bez aktualizace v zařízení k ničemu nebude. Takhle zbytečně instaluju různé verze pc blendů tam a zpátky..betazone jsem pochopil, že není dostupné pro ČR

    1. Ten samý problém, také jsem nainstaloval z uvedeného odkazu na BBM kanálu a čekal jsem, že bude vyřešen i problém betaverze v telefonu :-(

    2. Máte pravdu, bylo to trochu zavádějící. Omlouváme se, už jsme info v článku opravili. V Beta Zone se můžete zaregistrovat, ale je to potřeba udělat skrze Proxy server, aby se vaše IP hlásila jako americká.

    3. Přihlášení přes proxy k betazone jsem včera taky řešil, ale asi po hodině marného zkoušení jsem to vzdal. Nemáte nějaký návod? Jaký proxy použít? Zkoušel jsem jich několik, některé vůbec nefungovaly, ostatní mi na betazone hlásily buď nedostupnost pro danou zemi, nebo že nejsou povolené cookies…

 2. Z posledních zkusenosti bych ocenil možnost dostat se v BBB do nastaveni telefonu. Třeba když telefon někde nechám, abych mohl zapnout GPS, a zjistit jeho polohu… jinak super… :)

 3. stáhnul jsem pc verzi blendu, automaticky se mi s ním aktualizoval i BB link, který ovšem poté přestal fungovat. v Z10 mám starší verzi Blendu, čili není kompatibilní s tou novou. Může být toto důvod, proč nefunguje BB Link?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..