BlackBerry 10 Návody

Návod na přeinstalování operačního systému BlackBerry 10

Přeinstalování operačního systému BlackBerry 10 probíhá jinak, než tomu byli uživatelé zvyklí u starších přístrojů. Nicméně ve výsledku je přeinstalování BlackBerry 10 mnohem jednodušší. K dispozici jsou dva základní způsoby, jak přeinstalovat operační systém BlackBerry 10.

V tomto návodu vám ukážu celkem dva hlavní způsoby přeinstalování operačního systému BlackBerry 10. Pamatujte na to, že oba způsoby kompletně smažou celé zařízení! Veškerá data z telefonu zmizí, tudíž na to myslete a pokud to bude možné, telefon si určitě zazálohujte.

Samozřejmě vás také musím upozornit, že následující postupy provádíte výhradně na vlastní nebezpečí a BlackBerryCzech nenese žádnou odpovědnost za případné problémy, které mohou během instalace, nebo po ní, vzniknout. Návod si vždy nejprve celý přečtěte od začátku do konce a pokud budete mít jakékoliv nejasnosti, nebojte se obrátit na diskuzní forum BlackBerryCzech.

Přeinstalace pomocí BlackBerry Link

BlackBerry Link je software, který obsluhuje komunikaci zařízení BlackBerry a vašeho počítače. Kromě funkcí jako je zálohování nebo synchronizace dat, vám dokáže také přeinstalovat operační systém vašeho telefonu. BlackBerry Link je dostupný pro Windows i Mac, ale postup se u těchto platforem trochu liší.

BlackBerry Link pro Mac OS X

 • Spusťte software BlackBerry Link
 • Otevřete BlackBerry Link – Předvolby – Znovu načíst
 • Vyberte položku Znovu načíst a postupujte podle pokynů na obrazovce

 BlackBerry10-Navod-Preinstalace-MacOSX

BlackBerry Link pro Windows

 • Spusťte software BlackBerry Link
 • Připojte BlackBerry zařízení k počítači a podržte vypínací tlačítko po dobu 10 sek
 • V BlackBerry Link vyskočí hláška, že se nedaří připojit k zařízení – zvolte možnost Znovu načíst

Samotný průběh je poté u obou platforem stejný. BlackBerry Link stáhne odpovídající software a nahraje vám jej do telefonu. Celá operace může trvat klidně hodinu, hodinu a půl a někdy i déle. Přeci jen stahovaný software má typicky více než 1 GB, takže záleží i na vašem internetovém připojení.

Po dokončení instalace se telefon automaticky zapne do úvodního nastavení, můžete jej aktivovat a používat.

Přeinstalace pomocí Autoloaderu (pouze Windows)

O autoloaderu jste pravděpodobně na BlackBerryCzech již četli. Stahovat je můžete již několik let a nejčastěji se používají pro instalaci neoficiálních uniklých verzí OS. Stejně tak ale pomocí něj můžete zařízení rychle přeinstalovat. Postup je velmi snadný.

Z odkazu výše si stáhněte potřebný autoloader přímo do počítače. Jedná se o velký soubor s koncovkou .exe, který je možné spustit pouze na počítači s Windows!. Na BlackBerryCzech v sekci BlackBerry OS si můžete ověřit, které verze OS jsou aktuálně oficiálně uvolněné a které jsou uniklé. Podle toho následně stáhněte verzi OS, kterou potřebujete.

Následně vyberte <verze OS> – Complete – <konkrétní verze OS> – <model telefonu>. Je bezpodmínečně nutné, abyste stáhli přesně verzi pro váš telefon! Model vašeho telefonu zjistíte například pod baterií, pod krytem, na krabičce nebo ve vašem telefonu – Nastavení – Informace – Hardware.

Stahujte soubor, který má velikost kolem 1 GB a více a koncovku .exe nebo .7z! Pokud se bude jednat o archiv s koncovkou .7z, tak je třeba jej ještě rozbalit například pomocí programu WinRar (odkaz) nebo 7zip (odkaz). V něm je ukrytý samotný autoloader s koncovkou .exe, který potřebujeme. Na internetu můžete občas narazit na odkazy ke stažení autoloaderu už rovnou s touto koncovkou, pak jej již samozřejmě nemusíte rozbalovat z archivu.

Následně stačí otevřít složku s operačním systémem, který jste stáhli, připojit BlackBerry k počítači a spustit soubor s koncovkou .exe. Nic jiného dělat nemusíte. Samotná přeinstalace trvá pár minut a po dokončení můžete opět skrze BlackBerry Link obnovit svá data do telefonu. Pokud se však v telefonu objeví nějaký problém, doporučujeme provést čistou instalaci bez obnovy zálohy.

Instalujte a testujte…

Pokud budete postupovat podle tohoto návodu, tak byste měli bez problémů zvládnout přeinstalaci systému BlackBerry 10 na vašem BlackBerry. S pomocí tohoto návodu můžete instalovat uniklé verze OS, neoficiální OS nebo si jen rychle vyčistit váš telefon.

Pokud budete mít jakékoliv problémy, tak v první řadě zkontrolujte znovu celý návod od začátku a postupujte krok za krokem. Každopádně se nebojte ani zeptat a to buď zde pod návodem nebo na našem diskuzním fóru.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

14 Comments

 1. No nevím, ale po více než dvou letech existence BlackBerry OS 10 sepsat článek tohoto druhu….. Docela “výkon”…..

 2. Mám BlackBerry Passport a SIM od T-Mobile a na nový update také čekám velmi netrpělivě, zatím stále nic. Od nového update si slibuji především opravu stále vibrujícího telefonu i po přijmutí hovoru, což docela vadí :-)

  1. Vyndejte baterii a zpátky z pusťte telefon,mělo by to přestat dělat, funguje to na moji z10 po čase když se objeví problém znovu ta zopakovat, z10 ověřeno Funk, vypadá to na přeplněné paměti…

 3. Tak sem nevydržel cekat na 10.3.2… od operatoru a nahodil sem 10.3.2.2226 vsechno bez problémů a hlavne vibrace po zvednuti hovoru jsou pryc…

 4. Dobry vecer preji,

  chtel bych se zeptat, zda-li je mozne se timto zpusobem zbavit “nabrandovanych” aplikaci v telefonu od operatora? Jde mi o to, jestli do telefonu nainstaluji cistou verzi BB OS s pouzitim pro jakehokoliv operatora?

  Diky za kazdou odpoved!

 5. To jirka:kde jsi stahoval,bb passport,na sachesi je tam v jednom souboru chyba,nebo tam snad chybi uplne,pada to pred koncem downloadu,david

 6. Nahodou nevite cim to?mam dve q10, Jedna z of distribuce tmobilu, druha objednana z netu. Internetova nenabizi zadnou aktualizaci ani v telefonu, ani v pc. ”Pouzivate nejnovejsi software. Pritom je tam puvodni 10.2, nevite cim to?je tedy jedina moznost pres autoloader? Diky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..