Nezařazené

Návod: aktivujte si znovu Flash v prohlížeči OS BlackBerry 10.3.1

Mnoho uživatelů bylo trochu zklamáno rozhodnutím BlackBerry ukončit podporu technologie Flash v internetovém prohlížeči. Technologie Flash jako taková již nezadržitelně spěje ke svému konci, což dokazuje i ukončení jejího vývoje společností Adobe.

I přes klesající tendenci však na internetu ještě najdeme celkem velké množství obsahu, který technologii Flash vyžaduje. Pokud patříte mezi uživatele, kteří Flash ve svém mobilním zařízení potřebují, máme pro vás návod, jak si jej ve vašem BlackBerry opět aktivovat.

 1. Stáhněte si do počítače soubor flashbrowser-1.0.0.24.bar (jedná se o prohlížeč extrahovaný ze starší verze OS BlackBerry 10.3). Tento soubor nelze otevřít přímo v telefonu, musíte jej stáhnout do počítače!
 2. Stažený soubor si do telefonu nainstalujte pomocí tohoto návodu.
 3. Spusťte novou aplikaci Prohlížeč s logem Flash, která se vám objeví v telefonu
 4. Otevřete si Menu – Nastavení – Zobrazení a akce
 5. Stiskněte tlačítko „Get Yeah.so“ – pomocí tohoto tlačítka stáhnete potřebný plugin pro práci s technologií Flash
 6. Najděte si složku /Zařízení/Misc a vytvořte zde novou složku s názvem „plugins“ – pozor, složka se musí jmenovat “plugins” s malým p! (díky uživateli humlino za tip)
 7. Otevřete vytvořenou složku /Zařízení/Misc/plugins a zvolte Uložit

(Pokud se vám nepodařilo stáhnout soubor Yeah.so přímo v prohlížeči, stáhněte jej z tohoto odkazu a ve vašem telefonu jej vložte do stejné složky. Pokud vám Flash stále nebude fungovat, vyzkoušejte soubor Yeah.so uložit do složky /Zařízení/Downloads/plugins – díky uživateli Sucof za tip.)

Pokud jste provedli všechny kroky přesně podle tohoto návodu, tak máte nyní ve vašem zařízení nainstalovaný nový prohlížeč, který je prakticky totožný s vaším běžným prohlížečem v BlackBerry, nicméně díky staženému pluginu Yeah.so dokáže pracovat s obsahem využívajícím technologii Flash.

Pokud budete mít jakékoliv problémy s instalací nebo funkčností tohoto prohlížeče, projděte si vždy celý návod krok za krokem znovu, případně navštivte naše diskuzní fórum, viz odkaz níže.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

19 Comments

  1. Jde to i na Z10, ale musíš vytvořit adresář v Zařízení/Downloads/plugins místo výše uvedené cesty. Alespoń tak to funguje mě.

  2. Mě to na Z10 nejdřív taky nešlo, ale chyba byla jen v tom, že jsem pojmenoval adresář “Plugins”””!!! s velkým P!!!. přejmenoval jsem na “plugins” a vše frčí!!!….

 1. Instalacia flashu aj Dolphin browsera je na tomto videu.
  https://www.youtube.com/watch?v=oyRGVEUrdrw
  .
  Ked si neviete poradit, na youtube je navod asi na vsetko, staci trocha anglictiny pri pisani otazky….
  .
  Pre autora: Robte videonavody, pretoze pisanemu textu sa nie vzdy da porozumiet (vid. vase neskorsie vkladanie podstatnych info do navodu).
  Podla videa to dokaze urobit aj ozraty rotvajler.
  A hlavne…. uchytte si kameru do stativu, na vase roztrasene video nie je nikto zvedavy. ;-)

  1. Ahoj Milane, nevidím nic špatného na doplňování informací do návodů na základě zpětné vazby uživatelů, navíc i s poděkováním konkrétním uživatelům. Návody píšu tak, jak je mám otestované a sám nemohu pokrýt všechny možné trable, které se někomu mohou a nemusí projevit. V psaném návodu tam mohu tyto detaily alespoň dodat, ale jak bych pak upravoval video? A když jsme u těch videí – pokud si dobře vzpomínám, tak (téměř) všechna videa na BBCzech jsou točena na stativu. Nepleteš si náš kanál s jiným?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..