Obecné a Tiskové zprávy

Člověk, který způsobil pád akcií BlackBerry, byl odsouzen k pěti měsícům vězení

Jsou to již dva roky, co BlackBerry na trh přineslo model BlackBerry 10 s operačním systémem BlackBerry 10. Thorsten Heins, tehdejší CEO BlackBerry, se tehdy snažil zahájit převrat v prodejních výsledcích společnosti a na internetu kolovala spousta spekulací, které se týkaly celkových prodejů nového smartphonu.

A právě v této době se objevily informace o tom, že model BlackBerry Z10 vykazuje velkou poruchovost a že zákazníci telefon hromadně vracejí! Prostřednictvím analytické společnosti Detwiler Fenton tyto informace vypustil jistý James Dunham, provozovatel více než 400 franšízových poboček operátora Verizon. V době uvedení produktu, který měl zlepšit postavení společnosti BlackBerry na trhu, měly tyto informace závažné následky.

Než BlackBerry stačilo tuto zprávu dementovat a označit za nepravdivou, poklesly během jediného dne akcie společnosti o 7 %! To byla samozřejmě velká rána, která odstartovala policejní vyšetřování a soudní proces, který byl ukončen právě v těchto dnech.

Bostonský soudce Douglas Woodlock odsoudil Jamese Dunhama k trestu odnětí svobody v délce pěti měsíců, pět měsíců navazujícího domácího vězení a pokutě 76 tisíc amerických dolarů (cca 1,9 milionu korun) za prodávání citlivých průmyslových informací. Tyto informace poskytoval Dunham analytické společnosti Detwiler Fenton za měsíční odměnu ve výši $2000.

Tato zpráva sice nyní pro BlackBerry téměř nic neznamená, ale je to velmi zajímavá ukázka toho, jak dnešní trhy vlastně fungují a jak snadné je trh zmanipulovat. BlackBerry si prošlo velkými útrapami, kterým zdaleka ještě není konec. Buďte proto obezřetní v konzumování informací z nejrůznějších zdrojů, protože občas se věci jeví trochu jinak, než jaké ve skutečnosti jsou.

A former wireless retail executive was sentenced to five months in prison Tuesday for selling confidential industry information to an analyst whose subsequent 2013 report on sales of BlackBerry Ltd (BB.TO)’sest smartphone sent the company’s stock price downward. James Dunham, 60, was also ordered by U.S. District Judge Douglas Woodlock in Boston to serve five months of home confinement after his prison term and to pay $76,000 in light of his June guilty plea to a wire fraud charge.

The sentence was confirmed by the office of U.S. Attorney Carmen Ortiz in Boston and came in the first case spilling out of its investigations into the black market for secret corporate information that exists outside of insider trading.Dunham, a resident of Glastonbury, Connecticut, was the former chief operating officer of Wireless Zone, which operates more than 400 franchise Verizon Wireless outlets. According to prosecutors and court papers, Dunham entered a secret consulting relationship with an analyst at Boston-based financial firm Detwiler Fenton in 2010 to provide wireless industry information in exchange for $2,000 per month.

Zdroj: CB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..