Přístroje & Příslušenství

Červená verze BlackBerry Passport míří do České republiky: dorazí v půlce března

BlackBerry Passport je vlajkovou lodí kanadského výrobce pro tento rok. Velké úspěchy vyústily ve vydání speciální edice, která se vyznačuje unikátní barevnou kombinací červené a černé. Tato varianta byla původně určena pouze pro americký trh, ale postupně se dostane i do dalších oblastí. A jsme velmi rádi, že Česká republika je mezi nimi.

Podařilo se nám získat informaci, že červená varianta BlackBerry Passport se dostane na náš trh již za několik týdnů, konkrétně v první polovině března 2015. Cena bude s největší pravděpodobností odpovídat černé a bílé variantě BlackBerry Passport, který můžete nyní koupit v obchodě www.shopblackberry.cz.

BlackBerry Passport je vlajková loď kanadského BlackBerry, která zaujala veřejnost především svým netradičním vzhledem. Model Passport nabízí unikátní hybridní QWERTY klávesnici s funkcí dotykového touchpadu, špičkový 4,5″ IPS displej, výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 801 se čtyřjádrovým procesorem o taktu 2,2 GHz, 3 GB paměti RAM nebo 32 GB vnitřní paměti.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

8 Comments

 1. Tohle vědět, tak překousnu i tu šířku a absenci toolbeltu. Tahle barevná varianta je skutečně designový skvost. Ale už mám Classic….

 2. Vyšší cena o 3 310 Kč jen kvůli rozdílnému barevnému provedení? To je vtip?!
  I s ohledem na to že jde o limitku… v té červené snad musí být přimíchaný zlatý prášek. :D

 3. Možná ano, ale tady nejsme v Británii a rozdíl v ceně na základě barevného provedení je podle mého názoru neadekvátní. Navíc, britové mají trochu jiný poměr průměrného platu a ceny spotřebního zboží, tedy jeho “dosažitelnosti”.
  Chápu snahu podtrhnout jistou exkluzivitu červeného modelu (mimochodem vypadá vážně dobře, z ležérního business zařízení je dravý stylový smarphone), nicméně neřeším tu ceny napříč státy i když se na ně můžeme klidně podívat:

  USA všechny modely $599/15 390Kč
  CAN black/white $699/17 960Kč red $799/20 530Kč cca 14% rozdíl
  GBR black/white £529/20 200Kč red £559/21 350Kč cca 5,5% rozdíl
  CZ black/white 16 490Kč red 19 800Kč cca 20% rozdíl
  FR/DE black 649€/17 800 red neuvedeno
  (uvedené ceny sem vyhrabal na: store.shopblackberry.com a http://www.shopblackberry.cz)

  Jak je vidět, tak zrovna u NÁS je rozdíl v ceně černé/bílé a červené varianty největší…zajímalo by mě proč :)
  A neberu argument, že v jiné zemi stojí červený passport víc. Mohl bych to hloupě otočit, že v USA stojí naopak méně všechny varianty… srovnávat ceny v jiných státech skrze clo a různé daňové sazby jsem nechtěl.

  jo a díky za reakci Vojto ;-)

 4. A jen ještě dodám, proč mi ten “příplatek” za červenou leží v žaludku. Je to částěčně i proto, že právě na tomto webu sme se mohli dočíst informaci o ceně, která bude přibližně stejná nebo jen o málo vyšší než ta za černý/bílý passport.
  A je vidět že Blackberry v jednotlivých zemích příplatek za červenou verzi neřeší. Nejde mi do hlavy proč by jinak byl ten rozdíl všude jiný…
  Takže otázka: kdo za tím zase stojí? :D

  1. Kdo za tím stojí Ti bohužel odpovědět nedokážu… :) K cenám dodám jen tolik, že USA ceny jsou uváděny zásadně bez daně, protože v každém americkém státě je daň jiná. Pokud k tomu připočteme “našich” 21 %, dostaneme se až na cenu cca 18.621,- Kč, to jen pro úplnost, protože třeba UK a FR/DE cenu uvádíš včetně daně (to, že je o 1-2 % nižší než u nás necháme plavat). Jo a rozdíl v ceně v ČR je cca 17 % a ne 20 %… :)

   Co se týče ceny červené varianty, tak jsme opravdu očekávali, že cena bude podobná běnžé variantě a sami jsme byli překvapení, když jsme finální cenu obdrželi. Kdo však stojí za cenotvorbou nevím, ale jak vidíš, stejně by se mohli vztekat i Kanaďané, kteří si proti USA celkem připlatí a mají k nim ještě blíže, než my. S tím asi nic neuděláme. Bavit se o vztahu příjem/výdaje v ČR a na západě je pak úplně zcestné, tohle porovnávat prostě nemůžeme, i když bychom stokrát chtěli.

   Každopádně závěrem – ano, červený Passport je výrazně dražší, než jsme očekávali a taky nás to trochu překvapilo. Myslím si však, že máme v porovnání se západními trhy ceny obecně příznivé a je dobře, že BlackBerry nemá podobnou cenovou politiku jako například Apple.

   1. Co se týče cen v USA uváděných bez DPH, sypu si popel na hlavu vůbec sem si to neuvědomil. ^^
    Ale nešlo mi o srovnávání ceny v naší zemi vs zahraničí. Osobně ani nemám pocit že je částka 16 490,- přemrštelá. Ostatně ve všech zmíněných státech je cena v přepočtu vyšší. Jen už mi nevoní ten poměr ceny v jakém je odstupňované červené zařízení :D
    Určitě v tom hraje roli i fakt, že jsem na červený Passport měl zálusk. Dát 15 stovek k dobru bych ještě s cukáním oka akceptoval, ale přes 3 litry navíc jen kvůli cool barvě mi přijde jako blbina. To raději usedlejší verzi ale s flip case a dalším příslušenstvím. :)
    A ano, být Kanaďan, přestanu jezdit na dovolenou do USA a bavit se s američany :D:D
    Jo a srovnávat příjmy/výdaje na západ od ČR to zcestné nepochybně je, ale já se cenou passportu v UK neoháněl :)
    Poukázal sem na to jen proto, že vyšší cena oproti ČR v zemi kde jsou vyšší i příjmy a tudíž to zákazníci tak nepociťují pro mě nebyla vhodný argument.
    Buď jak buď, cena je stanovená a asi můžeme být rádi že ČR není o červenou verzi ochuzená. Komu se “redko” opravdu líbí, rozdíl v ceně zkousne a stejně si ho koupí :)
    Díky bohu za to, že BB není jako Aplle!

    s pozdravem Kuba

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..