Přístroje & Příslušenství

BlackBerry Venice uniká na detailních snímcích a ukazuje launcher podobný BlackBerry 10!

BlackBerry Venice, velmi očekávaný smartphone kanadského výrobce, který kolem sebe dělá obrovský rozruch. Podle všech informací se totiž bude pravděpodobně jednat o vůbec první BlackBerry zařízení s operačním systémem Android!  Kromě toho však nabídne také unikátní výsuvnou konstrukci, zahnutý displej a samozřejmě – hardwarovou QWERTY klávesnici.

Doteď jsme však mohli vidět převážně rendery a velice málo skutečných fotografií. To se ovšem nyní mění – na internet unikla slušná sbírka detailních fotografií nového BlackBerry Venice. Na těch si můžeme celé zařízení celkem podrobně prohlédnout a kromě hardwarových detailů odhaluje také něco ze softwaru.

Na snímcích můžeme vidět operační systém Android, ale kromě něj také zajímavý obrázek aktivních dlaždic – stejně, jako v systému BlackBerry 10. Je možné, že BlackBerry připravilo launcher upravený do té míry, že může vypadat jako prostředí BlackBerry 10? To se pravděpodobně dozvíme již brzy, neboť představení nového BlackBerry Venice by se mělo konat v následujících týdnech.

BlackBerry-Venice-Leaked-9 BlackBerry-Venice-Leaked-8 BlackBerry-Venice-Leaked-7 BlackBerry-Venice-Leaked-6 BlackBerry-Venice-Leaked-5 BlackBerry-Venice-Leaked-4 BlackBerry-Venice-Leaked-1 BlackBerry-Venice-Leaked-2 BlackBerry-Venice-Leaked-3

 

Zdroj: CB

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

45 Comments

  1. No a je to dobře, nebo špatně… BB tak jak ho známe je pro úzký profil uživatelů, což je evidentně neuživí. Něco se stát muselo a tohle je krok správným směrem. Android s klávesnicí může být prodejní hit. A nakonec…může i k původnímu systému od BB přitáhnout další uživatele.

   1. BB telefony neživily nikdy, tahounem byly softwarové patenty a bezpečnostní softwarová řešení napříč platformami (a potvrzují to jak výroční zprávy, tak dílčí výsledky za poslední kvartál). Určitě doporučuji poslechnout si zajímavý rozhovor s Johnem Chenem v Churchill klubu na crackberry.com, v němž tyto koncepty potvrzuje.

   2. Nemyslim si, ze to bude dobre.

    Android je, ze sve podstaty totalitni otevrenosti, velmi, velmi nebezpecny OS. BlackBerry OS a iOS drzi v bezpecnosti prim, za nimi jsou windowsy a Symbian, pak hodne dlouho nic, a az pak Android.

    Nechce se mi verit tomu, ze by BB dokazalo vypilovat Android do bezpecne podoby, to je znacne narocne a cena takoveho komunikatoru by atakovala, nebo i presahovala, cenu mobilnich spicek.

    Otazkou proto je, kdo si novou hracku, zvlaste, kdyz jde predpokladat, ze cenove bude mimo realitu, koupi. Klavesnice neni az takovy tahoun, jak by se mohlo zdat, na americkem a asijskem trhu je droidovych telefonu s HW klavesnici porad dost, nejaka Evropa BB nevytrhne (zvlaste, kdyz uvazite, ze tady ani nikdo v podstate nevi, o cem ze to BB vlastne je).

    1. Otevrenost neznamena nebezpecnejsi, mnohdy naopak! To je jen o tom, jak na to Google a vyrobci telefonu kaslou.

 1. ja si myslim ze naroubovat droida do BB neni tou spravnou volbou…asi BB pomalu ale jiste rezignuje na svuj stabilni system..a jen tak pro zajimavost by me zajimalo jaka bude dobudoucna zivotnost toho vysouvaciho mechanismu..co si budem povidat zkusenostti z nokie i BB davaji tusit ze po nejake dobe tam vznikne vule a potom clovek bude rad kdyz to bude slouzit troche tak jako ze zacatku..za me urcite palec dolu tomuto pocinu, ale kdo vi ..to ukaze cas.

  1. Tržní podíl BlackBerry klesl za rok z 0,7% na 0,3%. Jejich OS je skvělý, ale bohužel s ním skončí. Musí přejít ke svému vypiplanemu droidu jinak je konec s celým BlackBerry. Podíl výroby přístrojů je moc vysoký než aby jen utekli k SW. Tuhle logickou věc oznámí tehdy, až budou mít dostatek android přístrojů, pak je konec BlackBerry 10. Bohužel.

 2. podla google finance blackberry BBRY je v peknej prdeli.. za poslendých 10rokov akcie klesli. o 90,45%
  za posledných 5rokov 83,97%.
  ale teraz si zoberme len tento posledny rok… tam je pokles 27,6 %.
  Takže BB nezachranil ani John Chen. a nezachrani ho ani Jezis, Budha, Alah …je proste v prdeli… ale ocenujem ako sa drzi zubami nechtami :D

  1. Tiež by ma zaujímalo, či vo venice bude aj BB 10. Kvôli venice odkladám už pol roka kúpu passporta a silver edition sa mi celkom páči.

 3. No na jedné fotce jsem vidět že v BB10 je tlačítko v horní liště na přepnutí na android. Doufejme, že bude dualboot pač bych o BB10 nechtěl přijít :(

 4. Snad nebude chybět bb hub a obstojnny foťák,ale i tak nevím. bb 10 je škoda, chystal jsem se pro passport, ale takhle asi ne…

   1. Myslím, že Ruda měl na mysli, že nástup Venice s Androidem bude znamenat odpis BB10 a on nechce investovat do systému, kterému brzy po koupi bude zvonit hrana.

 5. Myslím, že začátkem konce bylo, když RIM “odepsal” BB OS 7.1, respektive, když odepsal operační systém, který fungoval jako nástavba Javy, činil z handheldů BlackBerry jedinečné terminály na trhu, a zároveň, terminální funkce nepřenesl do OS BB 10.

  Je třeba připomenout, že RIM nikdy nebyl výrobcem mobilních telefonů, ale tvůrcem jedinečného komunikačního systému pro firmy, který umožňoval nepřetržitou synchronisaci dat z firemního serveru v přenosném terminálu (handheldu). Časem k tomu přibylo brillantní, nepřekonatelné, zabezpečení, telefonní funkce, vynikající kancelářské funkce (DocToGo nemají chybu, a v ceně!), a tak vznikl handheld, který překonal všechny dostupné smartphone i komunikátory. Dokládá to historie zastoupení handheldů BlackBerry na trhu např. v USA či CAD.

  Když se BB rozhodlo starý OS opustit, udělalo kruciální chybu, že v nový OS neimplementovalo služby BIS/BES, tj., nové komunikátory neumí neustálou synchronisaci dat tak, jako staré. Emaily fungují stejně, jako na Windows Mobile, Androidu, Windows Phone, Symbianu etc., tj. neustálým dotazováním se serveru.

  Jistě, BB OS 10, nepotřebuje služby BIS/BES. Ale, jak dokazují současné prodeje, není to to, co by zrovna táhlo. Jest-li nový OS lepší, nebo není, je věcí názoru, leč není natolik rozdílný, aby BB uživil, toť vše.

  Soudím, že to zláme BB (jako OS určitě, jako firmě snad) vaz. Proto, budou-li mít jeho zařízení BB OS, Android, či třeba Windows Phone, je nepodstatné. Dokáže-li BB udělat takovou nástavbu jiného OS, aby přitáhla dostatečnou klientelu, buď jemu čest, protože BB OS 10 to nedokáže. Já myslím, že už to nedokáže, a že pomalu umírá. Bohužel…

  1. Naprostý souhlas. Mám Z10 a že by to byla nějaká výhra to si nemyslím. Stejně spousta aplikací je port z droida. Tak by asi bylo lepší aby to něm běželo.

  2. Dle mého přesně. Žádný Chan ani nikdo jiný už podle mého RIM nezachrání. Mám Q10 a čekal jsem na lepší časy. Ale stále nic a teď droid. Tomu se léta bráním. Potřebuji telefon se synchronizací dat , úkolů a kalendáře v čase. Ne přes kabel. Tak jsem na 96 % rozhodnut k odchodu. Důvod je uveden výše. A cena telefonů naprosto neodpovídající postavení na trhu. Tak si čekám co udělá na podzim MS a pak se uvidí. A poslední varianta je Apple. Ale tomu se zatím bráním také. Ale jedná se právě a pouze o systém , který mi nabídne v nejvyšší míře synchronizaci v reálném čase. A samozřejmě vývoj, který RIM zaspal. Měl jsem playbook. Při koupi naprosto nepoužitelný. Trvalo měsíce než byl jakžtakž vybaven následnými aktualizacemi. To samé bylo u Q10 ecetera …. Proč bych měl věřit že telefon s droidem bude plně funkční bez problémů, které provázely každou zásadní změnu?
   Tak sbohem BB
   M

  3. BlackBerry 10 nepodporuje BIS ale BES stále ano. Jestli máš na mysli neustálou komunikaci se serverem, tak to BlackBerry 10 umí a i bez BISu/BESu, můžeš využít například služby outlook od microsoftu. ActiveSync je tam zajištěn na události, kontakty, emaily. Nepotřebuješ na to speciální aplikaci, akorát přidáš účet do HUBu.

   1. Samozřejmě, že BB OS 10 podporuje BES, konkrétně BES 12, to už by byl vrchol, kdyby tomu tak nebylo. Jenže, já nic jako outlook nevyužívám, v samoobsluze operátora zaškrtnu BIS, zadám emailové adresy a hesla, a hotovo. Do pár minut mám deset emailů v handheldu. Proč bych, proboha, měl jít do něčeho složitějšího?

 6. To sa iba mne zdá že týmto mobilom chcú zoznámiť pomocou Androidu užívateľov s BB OS10? Vyzerá podobne a ak to bude navyše aj dual-boot tak to je jasné že idú takto ukázať svoj BB systém ľudom ktorý ani netušia že niečo také aj existuje.

  Samsung požičiava mobily za 1$ majiteľom “ohryzeného jablka” na mesiac, BlackBerry ide na to takto… Nevidím to nijako tragicky že by chceli ukončiť BB OS. Však sa ku tomu aj vyjadrili že to zostáva ich primárny systém.

  1. Pakliže by BlackBerry půjčovalo své mašiny za USD 1.00 na měsíc, uživatele by jistě seznámilo s BB OS 10. Ale, proboha, jak může Android někoho seznámit s OS 10?

   To, jako, že si někdo koupí BB s Androidem tak cca za 15 tisíc, pak si řekne jo, to se mi líbí, zkusím Classic za cca 10 tisíc? Nebo mě se líbí moje BB s Androidem, mámě koupím BB s OS 10, třeba Z3 a dceři, protože má ráda klávesnici Classica?

   Já v tom nevidím immanentní logiku.

 7. Nejspíš bych i rád vyzkoušel Venice … ale vsadím se, že to BB zase zazdí přemrštěnou cenou. Stejně jako u Leap. Cenu u Passportu neberu jako přemrštěnou. Passport je fakt “unikát”, v dobrém slova smyslu.

 8. Už aby to bylo i v nevýsuvné variantě a několika dalšími hw tlačítky po stranách a samozřejmě trackpadem. Tohle bude pecka. Čakali na to všichni androiďáci a nyní i já. Čekání s příšerou Q10 se vyplatilo. Aspoň, že něco vyšlo.

 9. Když budu chtít Android, tak si ho koupím, proč ho cpou do BB :-/
  Je to škoda, za chvíli nebudu mít kloudnou platformu, kterou bych používal

 10. no když člověk sleduje na čem BB v poslední době pracuje, tak musí být jasné že se z BB stává softwarová firma, hw přestane prodávat a bude nabízet jen služby/soft v oblasti zabezpečení, firemní komkace atd…

 11. Byl bych rád, kdyby BB přežilo, rád bych si ho koupil nehledě na systém. Co je z mého pohledu problém, je nedostatek zařízení a nulový marketing. Mě konkrétně vyhovuje samsung NOTE, BB nic podobného nenabízí. Běžný uživatel co chce standardní placku, tak si může koupit 2 roky!! starou Z30.

  A když už si to chce koupit, tak musí jet do jednoho zapadlého krámku v Praze, protože v normálním elektru, ani u operátora BB nenajdou. Jasně že jsme malý trh, na druhou stranu na větších trzích (Itálie) běží v TV reklama na Samsung S6 minimálně každou půlhodinu.

   1. No video Ubuntu na Meizu sem viděl, zatím je to škrábání přes hlavu. Nicméně pokud bude k mobilnímu Ubuntu stejný přístup, jako k tomu desktopovému, tak by se mohlo držet, posouvat, vyvíjet ne?

    1. Temer jiste se jim nepodari vyrobit funkcni ekosystem. Dal bych jim tak tricet az padesat procent na to, ze behem roku, dvou, udelaji slusny OS (primerene rychly a stabilni, vetsina beznych ficurek z jinych OS), ale to zdaleka nestaci.
     Vazne rad bych se pletl.

 12. Mě nemrzí ani tak ten android, ale spíš to, že je to zase hrozný pádlo a že cena bude kvůli HW šílená. Výdrž na baterku průměrná a tudíž pořád to samý, čeho jsou na trhu kvanta…

 13. No já jsem měl BB Classic přibližně měsíc a velice se mi líbil, ale chyběl mi Android. Toto je přesně co jsem hleda a co nikde nebylo, už se nemůžu dočkat.

 14. Čisto z pohľadu businessu je to správny krok, aby prezili. Masy chcu android, hromadu aplikacii a podobne. Este by to chcelo potom lacnejší a tym masovejsi model + marketing. Ja osobne som presiel z WP do Passporta. Ako pracovný troj je skvely ale chybaju mi veci typu poriadne mapy, ktore znizuju jeho vyuzitelnost mimo profesny zivot.

 15. Chen není ten, kdo BB vytáhne z bahna, nemá na to “koule”! Jen kope kolem sebe, “dělá” všechno a NIC. Namá správnou drzost a hlavně.., vůbec neví, co chce, nemá vizi! Je to, jako kdybych vlastnil mužstvo vynikajících hráčů, moc krásné dresy.., ale zapoměl bych na KOPAČKY !!! A těmi kopačkami jsou “blbé” BB APLIKACE, bez nichž to celé nemůže nikdy fungovat!!!! i kdyby se v BB pos.rali!! Jako by si toto BB vůbec neuvědomovalo a raději se páří s Androidem, systémem s úpně opačného pólu, hlavně co se bezpečnosti týká. Evidentně je to celé špatně i z dálky a na to nemusím mít žádnou vysokou školu, která je v tomto případě i na škodu, protože chybí obyčejný zdraví selský rozum!!! Z mého laického pohledu je množství a kvalita jejich BB Aplikací to, co určuje neúspěch celého kolosu BB. Je to Chenem a celou firmou stále a stále obrovsky podceněná záležitost. Bylo neskutečné neštěstí přijít o Nokii a bohužel se BB z toho moc nepoučilo..

  1. Kdyby nebylo Chena, tak už by tu žádné BB nebylo. Chen je velice schopný manager, ale souhlasím s tím, že není drzý, jak říkáš. BB by potřebovalo “utopit” miliony v marketingu, aby o něm začali lidi konečně pořádně vědět a další miliony v “uplácení” vývojářů, aby pro ně vyrobili ty aplikace, po kterých zákazníci volají (přesně tak, jak to udělali na úplném začátku BB10). Těch aplikací nemůže být ovšem jen deset, ale minimálně 100, ne-li 1000. Ale proč to Chen neudělá, to ví nejlíp on sám. Rozhodně si nemyslím, že my – prďolové z diskuzí – bychom se s ním měli šanci měřit :)

  2. S tou Nokiu ma to tiez neskutocne stve. Ich telefonov som mal zo vsetkych znaciek najviac a ako poslednu som mal perfektnu E-72, ktora bola vlastne kopiou BlackBerry ale pritom ovela lepsia :D. Nebyt toho, ze tam dali otrasne malo RAM a zopar otravnych problemov s certifikatmi, tak na nej fungujem doteraz.

 16. Pokud by to mělo funkčnost a bezpečnost BB OS nemám a Androidem pod kapotou problém. Bohužel o tom dost pochybuji.

  Zrovna nedávno jsme se s jabkaři pošklebovali majitelům Androidů, kteří řešili že jim nějaká aplikace někde v systému udělala bordel a nikdo neví co s tím.
  To se s BB OS ani iOS nestane. Pokud by tahle výhoda padla, zmizí s ní první ze dvou hlavních důvodů proč jsem se rozhodl pro BB.

 17. Když už leze BB Googlu do zadku, alespoň by měl G na oplátku povolit vše, co na BB nefunguje a záměrně svým dosahem kazí funkčnost i aplikací 3.stran, konkrétně Opera pro Android. Instalace a nastavení v pohodě, ale po ukončení už spustit nelze.

 18. Můj první chytrý telefon byla Lumia 800, hledal jsem systém jiný jak Android, ten měli všichni kolem mne. Systém otevřený, dá se říci universální a tím pro mne nespolehlivý. Sáhl jsem po Windows 7 a byl jsem spokojený, Microsoft telefon, Microsoft PC, paráda. Pak se shodou okolností setkala má cesta do Kanady s přechodem Lumie na W8, což L800 nepodporuje. V Ca jsem se setkal s několika Samsungy, ale s velkou převahou BB. Jeden jsem vzal do ruky, a hned jsem věděl co bude můj další systém. Po návratu jsem se dostal za pár korun k Z10. Mám účet u Microsoftu, tak jsem začal telefon oživovat. To co mi u microsoftí Lumie trvalo 20 minut, to mi u BB trvalo 20 sekund. Láska na první “stisk” tlačítka. Telefon používám i možná i hlavně pracovně a vyhovuje mi bezezbytku. Děsím se toho, že mne někdo z mých přátel z Ca zkontaktuje a já uvidím na displeji: “tato zpráva byla odeslána z telefonu se systémem Android”. :-( Držím palce BB.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..