Novinky

BlackBerry updatovalo vlastní aplikace modelu PRIV, zlepšil se výkon a přibyly nové funkce

V nedávmén článku jsme vás informovali o tom, že BlackBerry na začátku prosince vydalo první velký update operačního systému modelu PRIV. V tomto updatu bylo zahrnuto několik vylepšení a týden na to se dočkaly updatu také interní aplikace.

Update aplikací u modelu PRIV probíhá samozřejmě skrze Google Play a telefon vás na ně sám upozorní. PRIV se celkově prodává něco přes měsíc, ale jedná se již o několikátou aktualizaci aplikací, i když tentokrát trochu větší. BlackBerry skutečně do vývoje modelu PRIV šlape co to dá a myslím si, že takhle nějak by měla vypadat early podpora nového produktu. No ale teď už k samotným aplikacím.

Celkem výrazného vylepšení se dočkal fotoaparát, který nově umí fotit také v poměru stran 16:9. Zlepšil se také výkon a rychlost focení, i když z mé zkušenosti se ta rychlost moc výrazně neposunula, a nově fotoaparát přímo zobrazuje ikonu režimu focení. Okamžitě tak poznáte, zda fotíte s HDR nebo v režimu nízkého osvětlení.

Pro mě asi nejzajímavější novinky dostala klávesnice. V recenzi telefonu i samotné klávesnice jsem si stěžoval na to, že klávesnice vám neumí našeptávat slova automaticky v různých jazycích, což byla funkce, na kterou jsem byl z BB10 opravdu navyknutý. A tato funkce je nově přítomná také u modelu PRIV, což znamená, že můžete plynule přecházet až mezi třemi různými jazyky, aniž byste museli přepínat ručně jazyk klávesnice! Tohle si prostě musíte zkusit, je to paráda.

Kromě toho navíc přibylo 20 nových jazyků, které klávesnice podporuje, umí nabízet klasické emotikony emoji, vylepšena byla práce s kurzorem a klávesa Shift umí přepínat číselnou řadu na klávesnici na symboly, pokud píšete nějaké heslo. Na druhou stranu ale musím zmínit, že mi občas při psaní na hardwarové klávesnici nefunguje úplně 100% predikce, což se mi před updatem nestávalo, takže se nám tam asi zamotal i malý šotek…

Drobné novinky jsou také v aplikaci DTEK, ale jedná se spíše o maličkosti jako je zapnutí upozornění všech aplikací najednou. Mnohem zajímavější je update BlackBerry Hub, kde nově můžete pracovat se zprávami z messengeru WhatsApp. Si připadám jak věštec, i tuhle funkci jsem předpovídal… :)

Integrace funguje velmi dobře, jediného problému jsem si všiml u skupin, kdy mi občas jedna skupina vytvoří několik samostatných zpráv v Hubu. Jsem si však jistý, že tento neduh se opraví v dalším updatu, protože BlackBerry mimo jiné přislíbilo, že v následujících měsících přibude do Hubu mnoho dalších komunikačních platforem.

Pokud tedy patříte mezi šťastné majitele modelu PRIV, tak určitě nezapomeňte zkontrolovat aktualizace. Vyšla již před několika dny, takže ji možná máte dokonce nainstalovanou. Co byste třeba přivítali v dalším updatu? Já se těším na všechny updaty!

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..