Obecné a Tiskové zprávy

BlackBerry Experience Suite přinese funkce z BlackBerry 10 i na platformy Android, iOS a Windows

Kanadské BlackBerry na konferenci MWC v Barceloně představilo například model BlackBerry Leap, ale jedním z velmi zajímavých oznámení bylo také představení nového produktu BlackBerry Experience Suite. BlackBerry totiž plánuje pracovat s ostatními platformami v mnohem větším měřítku než doposud.

Je jasné, že podíl telefonů BlackBerry na současném trhu není takový, aby mohla firma stabilizovat své příjmy a opět růst. Proto BlackBerry hledá i další příležitosti než jen prodej hardwaru a jedním z cílů je širší portfolio multiplatformního softwaru a služeb.

BlackBerry-Experience-Suite-3

MDM řešení BES12 již zapadá do této strategie – podporuje operační systému BlackBerry, Android, iOS i Windows Phone. Stejný vývoj před nějakým časem nastal i u populární IM platformy BBM nebo funkce BlackBerry Blend, která umožňuje spolupracovat BlackBerry smartphonům se zařízeními z jiných platforem. A BlackBerry v tomto snažení hodlá pokračovat i nadále.

Aktuálně snažení, které BlackBerry představilo právě na MWC v Barceloně, se nazývá BlackBerry Experience Suite. Tato iniciativa si dává za úkol přinést maximum z funkcí typických pro BlackBerry i na ostatní platformy. Díky tomu se dočkáme například BlackBerry Hub nebo BlackBerry klávesnice i na platformách iOS nebo Android. Možností je však mnohem více.

Klíčové hodnoty BlackBerry, jako je bezpečnost a produktivita, jsou vyžadovány více než kdy dřív – jak jsme ukázali s úspěšným rozšířením BES12 a BBM na ostatní platformy,“ řekl John Chen, CEO společnosti BlackBerry. „Flexibilita bez kompromisů je to, co stávající i bývalí uživatelé BlackBerry od svého mobilního zařízení vyžadují. Chtějí legendární bezpečnost, produktivitu a možnosti spolupráce typické pro BlackBerry a zároveň mít možnost vybrat si zařízení, které odpovídá jejich životnímu stylu a typu osobnosti.

Chen dodává: „Budeme pokračovat v hledání příležitostí pro rozšíření našeho softwarového vlivu na trhu. Náš cíl je být všude, kde nás uživatelé potřebují a chtějí, připraveni s našimi softwarovými balíčky, nezávisle na tom, zda je to na iPhonu nebo BlackBerry Classic.

BlackBerry-Experience-Suite-2

BlackBerry Experience Suite obsahuje tři různé balíčky funkcí a služeb, které si uživatel bude moci zakoupit zvlášť nebo všechny najednou:

BlackBerry Productivity Suite

BlackBerry Productivity Suite bude obsahovat funkce jako je BlackBerry Hub, kalendář, kontakty, kancelářský balík Docs To Go, funkce univerzálního vyhledávání a v neposlední řadě klávesnice.

Uživatelé platforem Android, iOS i Windows si tak budou moci na vlastní kůži vyzkoušet BlackBerry Experience, i když je jasné, že určití omezení zde zkrátka budou. Nicméně BlackBerry Hub nebo skvělá BlackBerry klávesnice si jistě najde nejednoho fanouška.

Tento balíček BBES se mi zdá osobně asi nejatraktivnější pro běžného uživatele. Pokud bude chtít běžný Android uživatel vyzkoušet, v čem je BlackBerry vlastně jedinečné, BlackBerry Productivity Suite mu dá celkem slušný náhled do systému BlackBerry.

BlackBerry Communication & Colaboration Suite

V tomto balíčku se budou především komunikační funkce točící se kolem BlackBerry Messengeru. Najdeme zde funkce jako je BBM, BBM Meetings, BBM Protected nebo službu SecuSUITE, která pravděpodobně nabídne šifrované hovory mezi zařízeními (do budoucna bude tato funkce možná integrována do BBM Protected).

V rámci balíčku Communication & Colaboration Suite bude BlackBerry nabízet také globální podporu, takže je jasné, že tento cílí především na zákazníky s vlastním BES12 řešením. Stejně tak se zde dočkáme i pokročilých možností pro sdílení dat, editace dokumentů apod. Je pravděpodobné, že tyto funkce budou do jisté míry využívat dnes již vznikající službu BlackBerry Cloud.

BlackBerry Security Suite

BlackBerry a bezpečnost jdou k sobě jako Jin a Jang. Je tedy jasné, že v rámci BBES se BlackBerry zaměří i na tuto sféru, a proto v balíčku Security Suite najdeme například Password Keeper nebo řešení BES12.

V rámci řešení BES12 uživatelé získají samozřejmě i pokročilé možnosti VPN autentifikace, bezpečné pracovní prostředí Secure Work Spaces, kompletní správu skrze BES12, možnost práce s šifrovanými přenosy zpráv, dat i hovorů.

 

BlackBerry se snaží o renesanci

BlackBerry si od BlackBerry Experience Suite opravdu hodně slibuje a chce přinést mnoho dodnes výhradně ostružinových funkcí i na ostatní platformy. To může být samozřejmě do jisté míry kontraproduktivní, ale již na začátku jsem zmínil, že BlackBerry se v této strategii zaměřuje méně na vlastí hardware a více na software a služby.

Všechny výše zmíněné balíčky si totiž uživatelé budou moci zakoupit a to je velmi důležité. BlackBerry se z těchto funkcí a služeb bude snažit generovat zisk, což je pro budoucnost rozhodně velmi důležité.

BlackBerry-Experience-Suite

Můžeme zde sledovat velkou podobu se strategií amerického giganta Microsoft, který také do velké míry reorganizoval své struktury a v současnosti se mnohem více zaměřuje na poskytování služeb a softwaru. Můžeme zmínit například nové Office 365, výraznější provázání cloudového řešení OneDrive s celým ekosystémem nebo mnohými nepochopitelný vývoj kancelářského balíku Microsoft Office pro Android a iOS na úkor vlastní platformy Windows Phone.

Podíl mobilních zařízení s operačním systémem Windows je sice větší než podíl BlackBerry, ale stále je velmi slabý a Microsoft si je vědom toho, že služby musí rozšířit především mezi největší hráče. A stejným směrem se nyní vydává také BlackBerry, ale i spousta jiných společností, které byly donedávna považovány za spíše hardwarové hráče. Například společnost IBM.

V dnešní době se na technologickém trhu odehrávají obrovské změny. Staré struktury mění své podoby, tradiční společnosti se snaží hledat nové cesty k zisku a musí odrážet tlaky dynamických mladých společností z Asie.

BlackBerry je pouze jednou z mnoha firem, které se snaží o svou renesanci a i když se nám, fanouškům značky BlackBerry, možná nelíbí, že si Droidi budou moci číst emaily v BlackBerry Hub, pro BlackBerry je to pravděpodobně velmi dobrý směr, kterým může pokračovat.

A že by uživatelé zavrhli hardware BlackBerry? V žádném případě. Na trhu nenajdete lepší telefon s hardwarovou QWERTY klávesnicí, než je BlackBerry Classic. Nejzajímavějším mobilním přístrojem loňského roku byl mnohokrát zvolen BlackBerry Passport. A BlackBerry Z3 nabízí skvělý poměr cena/výkon. V tomto ohledu rozhodně nemám strach.

Tisková zpráva

BlackBerry Outlines Vision to Bring Unmatched Productivity and Security Software and Services to All Mobile Devices with BlackBerry Experience

Expanding cross-platform strategy will deliver BlackBerry’s best-in-class mobile security, productivity, communication and collaboration capabilities to any smartphone or tablet running iOS, Android and Windows

BARCELONA, SPAIN–(Marketwired – March 1, 2015) – Mobile World Congress 2015 – BlackBerry Limited (NASDAQ:BBRY)(TSX:BB), a global leader in mobile communications, today unveiled its software and services vision to infuse BlackBerry’s unmatched power of productivity, communication, collaboration and security across all smartphone and tablets running iOS, Android™, and Windows® operating systems, giving users the unprecedented ability to work seamlessly and securely across any device.

The BlackBerry Experience Suite represents a major company-wide initiative in BlackBerry’s commitment to build out its robust software portfolio. It extends BlackBerry’s successful cross-platform strategy of complementing the company’s innovative and ultra-secure hardware with software solutions that meet the changing needs of enterprises and mobile professionals – as well as device makers serving those markets. Comprising three distinct bundles of services, the BlackBerry Experience Suite will dramatically increase productivity by tailoring BlackBerry’s unique security and collaboration features to any mobile device.

“BlackBerry’s core values of security and productivity are more in demand than ever – as we demonstrated with the successful expansion of BES12 and BBM to other platforms,” said BlackBerry CEO and Executive Chairman John Chen. “Flexibility without compromise is what current and former BlackBerry users tell us time and again they want from their mobile device. They want BlackBerry’s legendary security and core productivity and collaboration capabilities while still being able to choose a device that matches their lifestyle and personality.“

Chen added: “We will continue to look for opportunities to broaden our software footprint in the market. Our goal is to be wherever our users need and want us, with our software suites, whether that’s on an iPhone or a BlackBerry Classic.“

The BlackBerry Experience Suite includes three bundles of services that users would be able to purchase individually or together. They include:

BlackBerry Productivity Suite:

• Manage work and personal messages, and edit documents across all devices effortlessly and securely;

• Intelligent work flows and deeply integrated search helps tackle the highest priority communications first, including high-priority messages, documents and contacts, across devices and cloud sources;

• Monitor all personal and work messages in one place – email, text, BBM, social accounts.

BlackBerry Communication & Collaboration Suite:

• Share and collaborate securely in real-time with colleagues through instant meetings, Wi-Fi voice calls, video chat and an integrated calendar view;

• View and edit documents and calendar invitations across devices seamlessly and securely.

BlackBerry Security Suite:

• Protect personal and work information from malware and data theft with BlackBerry’s secure encryption and privacy controls;

• Secure emails, messages, phone calls and documents across any mobile computing environment;

• Integrate and securely manage work and personal messages through separate containers.

BlackBerry will begin offering the BlackBerry Experience Suite later this year. For updates, more information and to get involved in the BlackBerry Experience Suite, visit blackberry.com/experience.

About BlackBerry

A global leader in mobile communications, BlackBerry® revolutionized the mobile industry when it was introduced in 1999. Today, BlackBerry aims to inspire the success of our millions of customers around the world by continuously pushing the boundaries of mobile experiences. Founded in 1984 and based in Waterloo, Ontario, BlackBerry operates offices in North America, Europe, Middle East and Africa, Asia Pacific and Latin America. The Company trades under the ticker symbols “BB” on the Toronto Stock Exchange and “BBRY” on the NASDAQ. For more information, visit www.BlackBerry.com.

Forward-looking statements in this news release are made pursuant to the “safe harbor” provisions of the U.S. Private Securities Litigation Reform Act of 1995 and applicable Canadian securities laws. When used herein, words such as “expect”, “anticipate”, “estimate”, “may”, “will”, “should”, “intend”, “believe”, and similar expressions, are intended to identify forward-looking statements. Forward-looking statements are based on estimates and assumptions made by BlackBerry Limited in light of its experience and its perception of historical trends, current conditions and expected future developments, as well as other factors that BlackBerry believes are appropriate in the circumstances. Many factors could cause BlackBerry’s actual results, performance or achievements to differ materially from those expressed or implied by the forward-looking statements, including those described in the “Risk Factors” section of BlackBerry’s Annual Information Form, which is included in its Annual Report on Form 40-F (copies of which filings may be obtained at www.sedar.com or www.sec.gov). These factors should be considered carefully, and readers should not place undue reliance on BlackBerry’s forward-looking statements. BlackBerry has no intention and undertakes no obligation to update or revise any forward-looking statements, whether as a result of new information, future events or otherwise, except as required by law.

BlackBerry and related trademarks, names and logos are the property of BlackBerry Limited and are registered and/or used in the U.S. and countries around the world. All other marks are the property of their respective owners. BlackBerry is not responsible for any third-party products or services.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

9 Comments

  1. Takze jsem si kvuli bezpecnosti koupil blackberry a vzdal se privetivejsiho telefonu a ted vymyslej tohle? Pokrok dobry, ale tohle je asi moc…

    1. Byl bych v klidu. Ono s tou bezpečností to nebude například u takového Androidu až tak žhavé, tj. je sice hezké, že BB vrazí bezpečnostní nadstavby např. na Android, ale ono když máte základ děravej jako Ementál, tak to pořád bude s bezpečností na štíru. Tj. jestli Vám jde opravdu o bezpečnost, tak bez nativního BB OS10 bych příliš neriskoval.

  2. Chtěl bych se zeptat ohledně toho Leap, kdy bude dostupný?… odešla mi Z10 a hledám náhradu, hw klávesnici nechci, jedně tak ve variantě slider

  3. BB pěkně zpanikařilo a je vidět, že si vůbec nevěří. Místo, aby ještě doladilo k dokonalosti už tak skvělý nový OS pro svoje uživatele, rozdá třeba vyjímečný BB hub konkurenci..NECHÁPU!!!!!!! Jestli si berou příklad s WP, tak to je totálně rána vedle.. A nesdílím názor šéfa Johna, že vydáním tímto směrem spasí BB, za mě mu to spíše u stávajících uživatelů uškodí. Téměř každý uživatel je u BB proto, že je jiné, že to není Android. Ale tímto tahem, kdy se BB podbízí darovaním svých klenotů, jako je BB hub a další. Nevěřím, že to všichni, kdo BB fandí, pochopí a schválí. Zvláštní unifikovaná a debilní doba, svět se asi zbláznil a vše dobré jde do kelu.

  4. Tak tohle mi prijde jako velmi smutna zprava :-((( – jak uz to zaznelo – podbizet treba skvely BB Hub droidum je jako facka vsem BB fanouskum :-(((

  5. Kedy zhruba môžeme očakávať tieto vychytavky na iných platformách? A ešte taký detail dajú sa na WP meniť klávesnice podobne ako na iOS a android?

  6. Chtel sem nejake zelezo od BB, ale nic neni a asi jen tak nebude,i když BB venice se mi libi, tak shanim neco jineho, ale at vemu cokoli, BB HUB bych chtel moc. nevite, kdy bude dostupne BlackBerry Experience Suite? nebo uz pro iOS a android je ? a pro win to bude az s W10?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..