Obecné a Tiskové zprávy

BlackBerry a Google oznámili spolupráci: Android for Work a nový BES12

Nechme chvíli stranou spekulace o zařízení BlackBerry s operačním systémem Android a pojďme si představit aktuální novinku. BlackBerry a Google totiž oznámili novou spolupráci, která má za cíl pomoci firmám v nasazování zařízení s operačním systémem Android do své infrastruktury.

Google v nové verzi OS Android 5.0 Lollipop představil také funkci Android for Work. Díky této funkci by mělo být s novým Androidem snazší používat jedno zařízení pro osobní i pracovní účely – osobní i pracovní data jsou od sebe jasně oddělená. Ve své podstatě se jedná o kopii funkce BlackBerry Balance, kterou BlackBerry představilo společně s aktuálním OS BlackBerry 10.

 

BlackBerry® and Google™ are working closely together to set new standards in enterprise mobile security for organizations deploying Android™ devices.

 

BlackBerry si s tím ale hlavu nijak neláme a naopak v této novince vidí příležitost. S velkou pravděpodobností BlackBerry s Googlem přímo spolupracovalo na vývoji této funkce, zejména pak v otázce zabezpečení. V tomto ohledu má BlackBerry ostatně zkušeností na rozdávání. Jedním z výsledků této spolupráce je pak také nová verze MDM řešení BES12 v12.2, která přináší podporu právě pro Android for Work.

Cíle obou společností jsou jasné. Google se chce jednoznačně výrazněji prosazovat ve firemním prostředí, kde dříve neotřesitelnou pozici BlackBerry pomalu nahrazuje iOS (v oblasti smartphonů) a případně Windows Phone. Android totiž v hromadném nasazování není ani zdaleka tak oblíbený, jak by chtěl/mohl být.

BlackBerry se naopak touto dohodou snaží upevnit svou pozici na trhu poskytovatele MDM řešení a i když Android for Work do jisté míry nahrazuje samostatnou BES12 aplikaci pro Android, spolupráce přímo se společností Google zajišťuje kanaďanům přeci jen určitou výhodu proti konkurenci. Budou moci pružněji reagovat na nové funkce a také pomoci v zabezpečení OS Android, neboť právě bezpečnost je jednou z často kritizovaných vlastností tohoto OS.

BlackBerry si zároveň zaregistrovalo domény Androidsecured.net a Androidsecured.com, které směřují právě na stránku o Android for Work a BES12. I z toho tak lze odvodit, že BlackBerry skutečně navázalo s Googlem užší spolupráci v oblasti zabezpečení.

John Chen, CEO BlackBerry, nedávno prohlásil, že by se nebránil použití systému Android, musel by však být dostatečně bezpečný. Pomůže právě BlackBerry v cestě za vyšší bezpečností Android? A není Android jakožto malware platforma pro reklamní činnosti Googlu už ze své podstaty “nebezpečný”? To nám pravděpodobně ukáží následující týdny a měsíce.

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..