Přístroje & Příslušenství

Známe oficiální dostupnost a cenu BlackBerry Passport a BlackBerry Classic v České republice

Pravděpodobně nejočekávanější dvojice BlackBerry zařízení za poslední roky, modely Passport a Classic, se pomalu ale jistě chystají na náš trh. Podle všech informací se zdá, že BlackBerry se podaří dodržet podzimní termíny pro oba modely. Kdy tedy dorazí tyto dvě novinky k nám do České Republiky?

BB-Classic-foto

Pokud si potrpíte na klasiku a vaším nejoblíbenějším BlackBerry byl model Bold 9900, tak jistě zajásáte nad novým BlackBerry Classic. Tento model totiž vrací do hry klasickou pětici ovládacích kláves v čele s geniálním optickým trackpadem, po jehož návratu tolik z vás volalo. Jak si BlackBerry poradilo se spojením optického trackpadu a operačního systému BlackBerry 10 zatím nevíme, ale již to nebude trvat dlouho, co si budeme moci nové BlackBerry Classic vyzkoušet.

Bohužel konkrétní výbava BlackBerry Classic je zatím stále nejasná, mluví se však o podobné výbavě jakou najdeme u současného BlackBerry Q10, možná s výkonnějším procesorem a nějakou tou funkcí navíc. A kdy se BlackBerry Classic dočkáme? Podle našich informací by měl přijít v listopadu, tedy ještě před Vánoci. Cena se bude pohybovat mezi 11 000-12 000,- Kč.

BB-Passport-foto

Co se týče BlackBerry Passport, tak o tom jste si již na BlackBerryCzech mohli přečíst mnoho a mnoho informací. Unikátní zařízení, které boří všechny zavedené zvyky. Obří baterie, atypické rozměry, 4,5″ displej s jemností ~453 ppi, konstrukce z ušlechtilých materiálů, technologie BlackBerry Natural Sound a v neposlední řadě unikátní hardwarová klávesnice, která zároveň slouží jako jeden velký dotykový touchpad.

Passport-White

BlackBerry Passport zajímá čím dál více uživatelů a získává si pozornost napříč celou odbornou veřejností. Na světlo světa stále unikají nové a nové úžasné detaily o jeho výbavě, která nabídne například výkonný quad-core procesor Qualcomm Snapdragon 800, GPU Adreno 330, 3 GB RAM, 32 GB interní paměti, baterii s kapacitou neuvěřitelných 3 450 mAh nebo 13Mpx fotoaparát s optickou stabilizací. A to nemluvíme o unikátní klávesnici, která kombinuje funkce hardwarové klávesnice a dotykového touchpadu.

BlackBerry Passport na náš trh dorazí v průběhu října 2014 a to za cenu lehce přes 16 000,- Kč. Tato cena nás vcelku příjemně překvapila, protože v jednu chvíli jsme se báli, že BlackBerry Passport by mohl atakovat hranici dvaceti tisíc korun. Naštěstí tomu není tak a cena 16 000,- Kč je vzhledem ke špičkové výbavě a mnoha unikátním vlastnostem vcelku přijatelná. Takže teď už jen počkat, než si jej budeme moci otestovat. Jak já se těším… :)

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..