Články & Recenze

Windows Phone 8.1 a nejrychlejší klávesnice? Ale kdeže! BlackBerry 10 je světový rekordman!

Microsoft před několika dny představil nejnovější generaci svého operačního systému Windows Phone 8.1 a jednou z novinek je také zbrusu nová klávesnice. Jedná se o klávesnici typu ,,swype”, takže slova skládáte tak, že prstem přejíždíte po jednotlivých písmenech a telefon ve spolupráci se slovníkem rozpoznává, co jste vlastně chtěli napsat. Microsoft však nezůstal pouze u toho a na internet vypustil video, ve kterém se chlubí, že Windows Phone 8.1 má nejrychlejší klávesnici na světě. Figurant dokázal napsat zprávu o délce 160 znaků za 18.44 sekundy:

,,The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human.”

Toto video jsme samozřejmě nemohli ignorovat, protože právě klávesnice je jednou z největších předností BlackBerry. Vzali jsme tedy BlackBerry Z30, zapli kameru, připravili stopky a rozhodli se změřit, za jak dlouho dokážeme zprávu o 160 znacích napsat na BlackBerry 10.

A jaký byl výsledek? BlackBerry samozřejmě nezklamalo. Prediktivní zadávání BlackBerry 10 je tak propracované, že dokonce nebylo ani potřeba telefon učit cizí slova jako je Pygocentrus nebo slovní spojení ferocious freshwater fish. BlackBerry Z30 nakonec dosáhlo času 14.65 sekund, což je překonání údajného rekordu Windows Phone 8.1 o téměř 4 sekundy! Video zachycující pokus o překonání světového rekordu můžete shlédnout níže.

Poznámka autora: video nezachycuje oficiální pokus o překonání světového rekordu, ale pouze demonstruje možnosti, které klávesnice BlackBerry nabízí a díky kterým jen stěží hledá v mobilním světě konkurenci

 

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

7 Comments

 1. Rád bych se zeptal jak dlouho trvá napsat text zprávy bez toho aby byla tato zpráva již jednou psána v telefonu? Dle mých zkušeností se začne klávesnice následovně chovat jinak (Android)..

  1. zrovna v Aj si myslim ze rozdil neni moc velky ;). Jiz pri tovarnim nastaveni telefon oplyva slusnou slovni zasobou ;)

   1. Nejedná se ani tak o slovní zásobu, ale o funkci doplňování slov kdy jsou pomocí určitého klíče upřednostňována dříve použitá slova (budu-li text psát po druhé, budou nyní již jednou použitá slova nabídnuta výrazně dříve, třeba již po první písmenku.. (znova jedná se o zkušenost s Androidem))

    1. Musíš si ale uvědomit to, že člověk prezentující klávesnici na Windows Phone měl tuto zprávu také “natrénovanou”. Musel ji napsat desetkrát, možná stokrát, aby dokázal palcem obsáhnout celý text v takové rychlosti. To samé se týká slov, protože výraz “razor-toothed” rozhodně nemůže být ve slovníku nativně. To samé latinské názvy (popravdě mne velice překvapilo, že BlackBerry je oba znalo a dokonce je automaticky nabízelo v souvislosti s výrazem “genera”). U WinPhone zkrátka také pracují se slovníkem, který určí slovo podle “opsaných” písmen a zároveň kontextu. A to samé se děje u BB10.

 2. Tohle je typický příklad reklamy, jak s komára udělat velblouda a to v podání Microsoftu… A navíc jak jsme se přesvědčily, to ani není pravda… Takové reklamy kdyby dělalo BlackBerry, vypichovalo přednosti a jedinečnosti svého OS, tak je teď jinde…
  Krásně je vidět jak je jednoduché vyprodukovat reklamu na svůj produkt…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..