BlackBerry 10 Aplikace

Vyzkoušeli jsme beta verzi nativního Facebook Messengeru pro BlackBerry 10

Vývojář Oliver Martinez je pod přezdívkou Nemory v komunitě BlackBerry dobře znám jako autor aplikace Snap2Chat, která je nativním klientem aplikace SnapChat pro BB10. Nyní kromě jiného pracuje také na nativním messengeru sítě Facebook pro BB10.

Nemory-beta-screen-5 Nemory-beta-screen-3 Nemory-beta-screen-6 Nemory-beta-screen-1

BlackBerryCzech se podařilo získat jednu z prvních verzí, která již umožňuje přihlášení, načtení kontaktů a chat. To sice může působit velmi jednoduše, na druhou stranu nutno říct, že Nemory na aplikaci pracuje ve velmi rychlém tempu a další funkce tak na sebe nenechají čekat.

Nemory-beta-screen-8 Nemory-beta-screen-4 Nemory-beta-screen-2 Nemory-beta-screen-7

Prozatím chybí integrace do BlackBerry Hub a otázkou také je, co se bude zobrazovat v active frame po minimalizaci aplikace. Aplikace využívá standardního Jabber rozhraní a proto trochu se obáváme, že do budoucna by to mohlo trochu dělat problémy se synchronizací odeslaných zpráv (pokud odešlete z počítače, neuvidíte je v telefonu).

Za povšimnutí však rozhodně stojí celkový design konverzací a barevné schéma. Vše působí dojmem, že aplikace již nyní ladí s budoucími verzemi BB10. Pastelová barva sice trochu připomíná konkurenční platformu, podobná změna designu se však nedávno dostala i oblíbené aplikaci Foursquare a nutno uznat, že změna byla rozhodně k lepšímu.

Již nyní mohou uživatelé v rámci BlackBerry Hub pohodlně chatovat skrze Facebook, ale některým může stále chybět samostatná aplikace Facebook Messengeru. Pokud vývojář aplikace Facebook Messenger bude pokračovat v konceptu, který v beta verzi nastínil, mohli bychom se dočkat skutečně zajímavé aplikace.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Překladatel odborných textů, fanoušek BlackBerry, PIN: 2ABAD613

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..