BlackBerry OS

Uniklý OS 10.3.1.1016 pro všechna BlackBerry 10 zařízení

Blíží se oficiální vydání nového BlackBerry OS 10.3.1 a před jeho uvolněním tu máme jednu z posledních leaked verzí OS, která se jeví jako stabilní a pro nedočkavé uživatele se může jevit jako ideální adept na otestování. Většina nových funkcí v OS 10.3 byla již popsaná v předchozím článku a na diskuzním fóru, a proto zde ve stručnosti zmíníme jen hlavní novinky:

 • předinstalovaný Amazon Appstore
 • změny v uživatelském prostředí a nová grafika
 • hlasové zadávání textu s podporou češtiny
 • znatelně rychlejší animace
 • nové funkce BlackBerry Hub (mazání/archivace/příznak emailu ihned po přečtení)
 • správa přenesených dat
 • složky s možností více stránek
 • nové možnosti zobrazení notifikací na zamčené obrazovce
 • klávesnice je nyní minimalisticky plochá a odpovídá změnám designu UI
 • funkce Pokročilé interakce – probuzení telefonu, když jej zvednete ze stolu a šetření baterie při položení displejem dolů
 • novinky ve Fotoaparátu – samospoušť 0/5/10 sek, funkce panorama, možnost natáčení videa 720p rychlostí 30/60 fps, možnost uložení TimeShift fotografií pro pozdější zpracování, nabízení funkce HDR podle okolních podmínek, detekce obličeje
 • hlasové vyhledávání a inteligentní asistent místo běžného vyhledávání
 • vylepšený běh Android aplikací, opět funguje větší počet Android aplikací (například Chrome; služby Google však stále nefungují)
 • Rychlé vytáčení přes číselník v aplikaci telefonu
 • Volba automatického slučování kontaktů
 • Úsporný režim – režim úspory energie, který vám při určité úrovni nabití dokáže omezit výkon procesoru, snížit jas, vypnout GPS atd., aby se zlepšila výdrž baterie
 • Podpora externí klávesnice skrze Bluetooth nebo USB host včetně české znakové sady!
 • Přiřazení spuštění aplikace jako klávesová zkratka u modelů s hardwarovou klávesnicí (podržíte písmenko a tím spustíte aplikaci)
 • Možnost zablokování přístupu k paměti při připojení k počítači
 • Zlepšená práce s Android aplikacemi – například aplikace Microsoft OneNote by měla být již funkční
 • Pokročilé interakce  – nová funkce udržení zapnutého displeje, když telefon držíte v ruce (telefon se vám v ruce nezamkne/nevypne)
 • Možnost volby barvy LED diody pro jednotlivé události
 • Možnost vytváření vlastních vyzváněcích profilů!
 • …a mnoho dalšího

Častý dotaz je, jestli funguje v této verzi OS nová funkce BlackBerry Blend. Odpověď je, že nefunguje. Blend je funkční pouze s oficiálním OS, který je v tuto chvíli pouze na BlackBerry Passport a Porsche Design P’9983.

Tak jako všechny předchozí verze leaked OS je i tato verze neoficiální, takže nedoporučujeme používat na produkčním zařízení nebo tam, kde požadujete bezchybnou funkčnost systému. Zkušenosti uživatelů jsou sice velmi dobré, ale mohou se zkrátka vyskytnout nějaké problémy.

Všechny potřebné informace pro instalaci, včetně ohlasů uživatelů, najdete na diskuzním fóru BlackBerryCzech, viz:

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Velký fanda BlackBerry (jak říká žena, pořád do toho koukám), programátor. Extrémně klidný člověk. To jsem já ;-)

21 Comments

  1. Viktor presne ako hovoríš posledný update 10.2.1 nie je čo sa týka batérie zrovna dobrá voľba.. snáď to 10.3 spraví

   1. Mně vydrží 24 hodin ( vždy večer nabíjím) a celý den jsem defakto v komunikaci s lidmi (mail, whatsapp) – ovšem na LTE ověřeno nemám.
    Mám Q10

    1. Aj ja mam Q10 a do posledneho update mi uplne v pohode telefon vydrzal pri intezivnej komunikacii a minimalnom surfe 2 dni. Teraz som tak na max den a pol a pomaly sa ucim nabijat kazdu noc…

    2. Tak nezbývá než doufat, že update 10.3 přinese kromě vychytávek i vyší výdrž baterie. Taky bych se nezlobil kdyby vydržela déle, ale jak říkam, mně to zatím neomezuje, vždy mi to vyjde akorád.. :)

   2. Neinstalovat! Tato verze není dobrá, jsou v ní chyby. Nechápu, jak předchozí vypuštěná verze je lepší než tato. Jak je možné, že věci, které předtím fungovali, v této nejnovější uniklé verzi nefungují? Možná všechno souvisí se vším. Už aby byla finální, trvá jim to až příliš dlouho. Pak se diví, že jejich telefony nemají takové odbytiště, když řádná aktualizace trvá rok.

 1. Přesného datumu se nedočkáme. Pořád jen prudí těma beta verzema, aby nás nasírali. To je jako by byla reklama na auto a říkali: kupte si naše auto, sice nebrzdí ale na vlastní riziko ho můžete používat. Jen provokujou protože nemaj co psát.

 2. Proč to Blackberry lidi používáte? Když čtu ty příspěvky na BB forech, tak pořád čekáte až začne něco fungovat.Má to BB vůbec nějaký smysl ?

  1. Co navrhuješ ? Samsung ? sony ? ANDROID? WINDOWS? – ne děkuji.
   Nečekáme až něco začne fungovat, vše funguje, ale bude to fungovat vychytanějc a na to se těšíme .. :)

  2. Systém je svyžnej jednoduchej a takovej BB HUB, to je nejlepší věc co může být. Nemluvě o (alespoň v mém případě) o hardwarové klavesnici, kterou já od jakživa preferuji a emaily, a zprávy se na ní píší opravdu luxusně a spolehlivě a bez větších překlepů jako na klavesnici softwarové.. Jde o zvyk je mi to jasný, ale vsadil bych se, že kdybys měl bb q10 v ruce tejden už bys ho z ruky nedal.. :) Věr mi, nebyl bys první…

 3. Filipe: iPhone mě omezoval, windows byl uplne šílený a v Androidu se unastavuješ k smrti. BB je nejlepší cesta pokud nepreferujes na telefonu hraní her ale máš ho na práci. Každý systém má svoje plus. Tady je to kalendář a rozumné ovládání.

 4. Prima, tak jsem si nainstaloval na Q10 systém 10.3. Celý telefon se mi smazal.- To jsem čekal, ale že mi nepůjde nahrát zpět záloha to jsem fakt nečekal. Tlačítko obnovit je šedé a v podrobnostech je napsáno, že účet BB ID neodpovídá účtu v tomto počítači. Zvláštní ale je, že prastarou zálohu ještě z torch 9800 to nahrát povoluje. Stalo se to někomu?

 5. Ako je to vlastne s aktualizaciami ? .. Telefon mam uz druhy mesiac, ale az vcera sa mi objavila aktualizacia na 10.2.1.3062 (pritom na zaciatku po kupe par aktualizacii prebehlo). .. A kde sa da docitat ake zmeny boli v tej ktorej aktualizacii ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..