Přístroje & Příslušenství

Uniklé fotografie low-endu BlackBerry “Kopi” s OS BlackBerry 10

Je to již několik měsíců co jsme vás informovali o tom, že BlackBerry chystá low-end zařízení s hardwarovou QWERTY klávesnicí a operačním systémem BlackBerry 10. Toto zařízení nese kódové označení BlackBerry “Kopi” a někdy se o něm hovoří také jako o modelu BlackBerry Q3. Na internet nyní unikly nové fotografie, které nám velmi podrobně celé zařízení ukazují.

blackberry_kopi_leak-1

Poslední informace hovořily o tom, že BlackBerry ukončilo vývoj tohoto modelu a že by jeho místo, tedy zařízení s cenou pod $200, měl zaujmout současný model Q5. Vzhledem k posledním únikům fotografií se však nabízí otázka, zda-li BlackBerry přeci jen nakonec v tomto projektu nehodlá pokračovat.

blackberry_kopi_leak-2

BlackBerry na letošní rok plánuje pravděpodobně tři nové modely. Bude jedním z nich BlackBerry “Kopi”? To bohužel zatím nevíme, ale jelikož jsme měli možnost si tento tajný přístroj již před několika měsíci prohlédnout na vlastní oči (toho času jsme vás o tom nemohli informovat), tak doufáme, že ano.

blackberry_kopi_leak-3blackberry_kopi_leak-4

BlackBerry “Kopi” je designově i konstrukčně velice povedený kousek. Můžeme si všimnou podobnosti s BlackBerry Z30 – hlavně kvůli typické stříbrné bradě. V ruce působí mnohem příjemnější dojmem než model Q5, pogumovaná záda zajišťují jistý úchop a je k dispozici vyměnitelná baterie. Cenovka se měla pohybovat kolem $200, ale výbava by přitom měla být prakticky shodná s modelem Q5.

Jediným větším rozdílem měla být absence LTE a nižší paměť RAM (pravděpodboně 1,5 GB). V ostatních parametrech však měl být tento model zcela totožný, tzn. kvalitní displej s vysokým rozlišením, skvělá výdrž baterie (navíc vyměnitelná), rychlost a stabilita operačního systému BlackBerry 10 nebo 5Mpx fotoaparát.

Zdroj: techrum.vn

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..