Přístroje & Příslušenství

Unikají první specifikace nových modelů BlackBerry Manitoba a Khan

Na povrch unikají další informace o nových zařízeních od BlackBerry, tentokrát se však netýkají Passportu nebo Classicu. Jsou jimi modely s kódovým označením „Khan“ a „Manitoba“. Khan bude dalším výsledkem práce BlackBerry a Porsche Design, ponese označení BlackBerry P‘9983. Jedná se o zařízení s QWERTY klávesnicí, které bude vycházet z chystaného modelu Classic, pravděpodobně tedy dostane i trackpad a funkční klávesy.

P9983

Porsche Design P’9983 – ilustrační fotografie

Ve výbavě se dočkáme 3,5“ displeje, 2jádrového procesoru o taktu 1,7 GHz a 3 GB RAM. Vzhledem k tomu, že cena se tradičně vyšplhá na 2 000 amerických dolarů (v přepočtu asi 41 000 Kč), nesmí se zapomenout na prémiové materiály jakými jsou uhlík či ocel a na uživatelskou paměť o hodnotě 64 GB. Schválně jestli Porsche opět vsadí na zadní kryt z krokodýlí kůže… Dostupný by měl být nový Porsche Design alias BlackBerry Khan ještě před Vánoci, možná tedy společně s BlackBerry Classic.

Druhým modelem je tajemné Manitoba o kterém jsme se domnívali, že půjde o celodotykový high-end; tedy nástupce Z30. Tato informace však byla chybná a po celou dobu jím bylo Z3 LTE, které bude dostupné ještě letos. Došlo tu k mírným vylepšení – navýšení RAM na 2GB, a 2jádrový procesor má nyní 1,7 GHz. To by rozhodně potěšilo, nicméně cena díky tomu vyrostla na 8 000 Kč (asijská varianta se prodává za cca 4 000 Kč). Tímto se mobil řadí do střední třídy, čímž ale neplní svůj původní účel, tedy konkurovat levným modelům. Nejedná se však zatím o potvrzené informace, takže vše může být ještě jinak.

Z3_LTE

Jelikož je tedy Manitoba ze hry tak zatím nemáme žádné informace o nástupci modelu Z30. John Chen se už dříve vyjádřil, že se chce zaměřit hlavně na zařízení s QWERTY klávesnicí. Rozhodně logický krok, v tomto segmentu neexistuje žádná konkurence. Na trhu je ale pořád největší poptávka po celodotykových high-end zařízeních a byla by velká škoda, kdyby si i zde BlackBerry „neukouslo“ svůj podíl. Tak jako tak ale nástupce Z30 nepřijde dříve než příští rok.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Kreslení, doprava, herní strategie, moderní technologie, BlackBerry. A zjistil jsem, že nejsem schopný používat Android :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..