Přístroje & Příslušenství

Ukázka funkce USB Host na BlackBerry Z30

Jednou ze specifických vlastností, kterými se BlackBerry Z30 odlišuje od ostatních modelů s OS BlackBerry 10, je podpora připojení externí paměti skrze micro USB konektor. Tato funkce se nazývá USB Host nebo USB On-The-Go (USB OTG) a díky ní můžete pracovat se soubory uloženými na externích pamětích jako jsou flash disky, čtečky pam.karet nebo externí HDD.

Možná se ptáte proč má tuto funkci pouze Z30? Nejedná se totiž pouze o softwarovou záležitost, ale také o záležitost hardwaru. Zařízení totiž musí dokázat skrze micro USB konektor připojenou paměť napájet a také samotný micro USB konektor je trochu odlišný od těch, které se používají běžně. Z tohoto důvodu bohužel funkci USB Host nenajdete ani u modelu Z10, ani u Q10 a Q5.

BlackBerry Z30 si však s externí pamětí poradí velice dobře. Pomocí nativního správce souborů můžete dělat prakticky cokoliv, na co jste u práce se soubory zvyklí – kopírovat, přesouvat,  a mazat nebo vytvářet .zip archivy. Jedinou nevýhodou tak v současnosti je podpora souborových systémů. Funguje totiž pouze FAT32. Například NTFS disk nepřipojíte vůbec a exFAT se sice hlásí, ale připojení zatím skončí u hlášky stahování a instalace ovladačů. Nicméně to by měla vyřešit naštěstí pouze softwarová úprava.

Abyste mohli připojit flash disk skrze micro USB konektor, potřebujete však redukci z micro USB na klasické USB. Tuto redukci pohodlně zakoupíte v e-shopu ShopBlackBerry – Kabel USB On-The-Go pro BlackBerry Z30, USB-microUSB.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

9 Comments

  1. Sice trochu mimo téma ale mohu se zeptat na to, jaké telefony Blackberry Vojta kdy měl? S jakými začínal a s jakým modelem byl nejvíce spokojen?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..