Obecné a Tiskové zprávy

Služba BlackBerry Guardian vás bude hlídat v nebezpečném světě Android aplikací

BlackBerry na začátku tohoto roku přestavilo společně s firmou Trend Micro službu BlackBerry Guardian, která má za úkol analyzovat aplikace, které se dostanou do obchodu s aplikacemi BlackBerry World, a které si následně uživatelé mohou nainstalovat. Na dnešním BlackBerry Security Summit v NYC však BlackBerry oznámilo, že službu BlackBerry Guardian ještě vylepšuje – bude kontrolovat všechny Android aplikace, které si nainstalujete.

S příchodem nových modelů BlackBerry Passport, BlackBerry Classic a BlackBerry Z3 kanadská společnost také oficiálně obohatí operační systém BlackBerry 10 o další obchod s aplikacemi. Kromě obchodu BlackBerry World, ve kterém najdete především nativní aplikace pro BlackBerry, se dočkáme také obchodu Amazon Appstore. Nicméně s velkou silou přichází velká zodpovědnost a BlackBerry v tomto případě muselo na sebe vzít zodpovědnost za bezpečnost aplikací, protože nejrozšířenější mallware aplikace jsou právě pro operační systém Android.

bb-guardian-trend

A proto BlackBerry představilo vylepšenou verzi služby BlackBerry Guardian, která bude bdít nad bezpečností vašich dat ve vašem BlackBerry.

„BlackBerry Guardian je jen jednou částí naší víceúrovňové bezpečnostní strategie. OS BlackBerry 10 byl od základů navržen pro bezpečnost. Mikrokernel QNX, který pohání OS BlackBerry 10, nabízí výjimečné silné zabezpečení dostatečně odolné a silné, aby dokázalo ovládat jadernou elektrárnu. Jeho unikátní sandbox funkce jsou navrženy tak, aby obsáhly a oddělily jednotlivé aplikace a jejich data od jiných aplikací a funkcí jádra systému.

Pokud je zjištěna podezřelá aplikace, uživatel bude mít možnost pokračovat nebo zrušit instalaci. Tato služba bude k dispozici zdarma pro modely BlackBerry Passport, BlackBerry Classic a všechna nadcházející BlackBerry 10 zařízení. Stávající modely s operačním systémem BlackBerry 10 mohou tuto službu očekávat společně s updatem operačního systému na verzi BlackBerry 10.3.“

BlackBerry si je vědomo hrozeb, které v mnoha aplikacích číhají. A i když se nemusí zdaleka jednat pouze o Android aplikace, tento operační systém je v současnosti nejvíce ohrožen. Před nedávnem například internetem prolétla zpráva o tom, že podvodníkům se podařilo skrze falešnou bankovní aplikaci od uživatelů vylákat přístupové kódy do internetového bankovnictví (kódy z SMS zprávy byly automaticky přeposílány útočníkům).

Je velice potěšující vidět, že BlackBerry je opatrné. A zároveň je toto také jasný důkaz o tom, proč BlackBerry nikdy nemůže přejít na platformu Android. Keep moving…

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..