Nezařazené

Revoluční klávesnice BlackBerry Q30 nabídne ovládání pomocí gest

BlackBerry Q30 s kódovým označením Windermere je v poslední době velmi často skloňovaným tématem. Jednou z očekávaných vlastností je údajně zbrusu nová klávesnice, která bude kombinovat výhody hardwarové klávesnice s funkcemi dotykové.

Klávesnice BlackBerry Q30 nabídne kapacitní dotykovou vrstvu, díky které bude telefonu reagovat na různá gesta na klávesnici. Do jisté míry dokonce bude fungovat jako klasický trackpad, který známe ze starších zařízení. Jako příklad využití nové klávesnice můžeme uvést například gesto, kdy přejetím prstu zprava doleva smažete celé slovo (stejně jako na softwarové BB10 klávesnici), po otočení zařízení na šířku pak můžete pomocí klávesnice například scrollovat webovým prohlížečem.

Gesta budou využívána také při psaní. Podobně jako u BlackBerry Q10 bude telefon napovídat slova u spodního okraje displeje celkem ve třech sloupcích. Abyste tato slova vložili do textu, tak na ně nebudete muset přímo kliknout – stačí udělat gesto na klávesnici směrem nahoru pod konkrétním slovem. Vaše prsty se tak vůbec nebudou muset z klávesnice zvedat. Takový způsob zadávání pomocí hardwarové klávesnice je zcela unikátní a my se moc těšíme, až si jej budeme moci vyzkoušet naživo.

Zdroj: N4BB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..