BlackBerry 10 Aplikace

První screenshot aplikace Snap v3 s novým designem

Snap-v3-icon

Jak je již všeobecně známo, operační systém BlackBerry 10 umí spouštět aplikace ze systému Android. BlackBerry nám proto před nedávnem oznámilo, že v chystaném OS BlackBerry 10.3 nově nalezneme vedle obchodu BlackBerry World také Amazon Appstore, který by nám měl zjednodušit stahování Android aplikací. Je otázka, jak moc to ovlivní vývojáře, aby pro platformu BlackBerry 10 vytvářeli nativní aplikace, na ty by se měl totiž zaměřit zase BlackBerry World.

Snap-v3-screen-preview

V současné chvíli většina z nás však používá pro stahování .apk souborů aplikaci Snap, která je de facto nativním Google Play klientem. Autor Snapu na rozhodnutí BlackBerry vydat Appstore na BB 10.3 zareagoval zprávou, že vyvíjí Snap v3. Design této aplikace by měl být inspirován nově chystaným Androidem L. Změn si můžeme všimnout například na uvolněném screenshotu nové aplikace, kromě designových úprav bychom se však měli dočkat také nových funkcí.

Autor se prý vůbec nebojí, že by používanost Snapu mohl nějak Appstore ovlivnit. To si lze zcela jednoduše odůvodnit, Appstore totiž nebude nativní a nenabídne tolik aplikací. V neposlední řadě rozhodně stojí za to zmínit, že pomocí Snapu uživatelé BlackBerry již nyní postahovali kolem 3 milionů aplikací.

Více informací o aplikace Snap naleznete v našich dřívějších článcích na BlackBerryCzech pod tagem blackberryczech.cz/tag/snap/.

Previous ArticleNext Article
Šimon-Erich Jelínek
Kreslení, doprava, herní strategie, moderní technologie, BlackBerry. A zjistil jsem, že nejsem schopný používat Android :)

9 Comments

 1. Zdravim, chtel bych se zeptat jestli na blackberry rozjedu i aplikace z androidu 4.3 a vyssi? Konkretne me zajima aplikace UP od Jawbone. :)

 2. Dobrý den,
  stáhla jsem si aplikaci SNAP ale aplikace nefungují. Poradíte prosím? Chtěla bych google maps, idos, messenger atd.. Děkuji.

  1. Zdravím Pavlo, jak jste si stáhla Snap? Přečetla jste si pozorně celý návod na instalaci? Google Mapy a IDOS nejsou problém, nicméně Messenger není třeba instalovat. Facebook zprávy Vám chodí přeci přímo do BlackBerry Hub.

 3. Stáhla jsem si aplikaci Snap do počítače. Potom jsem připojila mobil k pc a instalovala jsem snap do mobilu. Bohuzel mi to stale nejde.

 4. zdravim. mam novy snap v3 beta. a pri niektorych aplikaciach pozaduje sluzby google play a nejak sa mi nepodarilo vypatrat co presne by som mal urobit. vie mi niekto pomoct?
  dakujem :)

  1. Lubomíre, přečti si znovu všechny informace o aplikaci Snap a obecně Androidu v BlackBerry 10. Všude se zmiňuje, že služby Google Play zkrátka nejsou dostupné. Google si za tyto doplňky nechává platit, nejsou součástí open-source Androidu jako takového.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.