Články & Recenze, Přístroje & Příslušenství

První dojmy z luxusního Porsche Design P’9982 + fotogalerie

BlackBerry se po úspěchu modelu Porsche Design P’9981 domluvilo s designérským studiem Porsche Design druhé pokračování spolupráce a jejím výsledkem je nejnovější zařízení Porsche Design P’9982, které jsme si mohli krátce vyzkoušet a při té příležitosti jej i nafotili.

Porsche-Design-P9982-foto-1 Porsche-Design-P9982-foto-2 Porsche-Design-P9982-foto-3

Mnozí se ptají, proč BlackBerry vyrábí zařízení tohoto typu? Odpověď je snadná – předchozí Porsche Design P’9981 byl velice úspěšný a BlackBerry společně s firmou Porsche Design chtějí logicky na tento úspěch navázat. A hned na začátku musím říct, že se jim to pravděpodobně povede! Porsche Design P’9982 je skvost!

Porsche-Design-P9982-foto-4 Porsche-Design-P9982-foto-5 Porsche-Design-P9982-foto-6

Softwarově není třeba Porsche Design P’9982 moc obšírně popisovat. Stojí na základech zařízení BlackBerry Z10 s operačním systémem BlackBerry 10. Také hardwarově se jedná o takřka totožná zařízení a najdeme zde tedy dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pus o taktu 1,5 GHz, 2 GB RAM, 4,2″ IPS LCD displej s rozlišením 1280×768 pixelů nebo podporu paměťových karet micro SDXC. Zvedla se však interní paměť a to na neuvěřitelných 64 GB! Společně s paměťovou kartou se tak s Porsche Design P’9982 o dostatek volné paměti opravdu bát nemusíte.

Porsche-Design-P9982-foto-11 Porsche-Design-P9982-foto-12 Porsche-Design-P9982-foto-7

Ale nyní to hlavní – design a konstrukce. Pokud bychom byli ve škole, tak v obou případech by Porsche Design dostalo jedničku s hvězdičkou a ještě třikrát podtrženou! Takto luxusně zpracovaný telefon rozhodně jen tak nepotkáte a co se designu týče, tak naživo vypadá ještě lépe než na fotografiích. Samozřejmě nic jiného jsme ani nečekali, za ty prachy, že? Konstrukce je jedním slovem perfektní a druhým slovem špičková. Kožená záda v ruce působí opravdu skvěle a telefon skvěle padne do dlaně. Vše je krásně slícované, nikde nic nevrže a decentní industriální design je velice elegantní a reprezentativní.

Porsche-Design-P9982-foto-8 Porsche-Design-P9982-foto-9 Porsche-Design-P9982-foto-10

 Co más velice překvapilo je hmotnost Porsche Design P’9982. Papírově by totiž měla být o celé 4 gramy těžší než klasická Z10. Ve skutečnosti však v ruce působí mnohem lehčí a upřímně údaji o 140g hmotnosti zkrátka a jednoduše nevěřím. Rozdíl je totiž opravdu znatelný, což je dost zvláštní – Porsche Design je totiž vyrobeno z velké části z kovu.

Porsche-Design-P9982-foto-13 Porsche-Design-P9982-foto-14 Porsche-Design-P9982-foto-15

K telefonu si jako volitelné příslušenství můžete zakoupit také stylové kožené pouzdro, do kterého se telefon celý schová. Díky plastové čočce v pouzdře však uvidíte blikat notifikaci i ve chvíli, kdy je telefon schovaný, což je opravdu užitečná vychytávka. Podobně to mají řešena také pouzdra Flip Shell pro modely Q10, Q5 a Z30 (najdete na www.shopblackberry.cz). Z pouzdra pak telefon vytahujete pomocí poutka s kovovou sponou s logem Porsche Design. Ta má v sobě navíc praktický magnet, díky kterému poutko drží na jednom místě a nikde neodstává.

Server BlackBerryCzech se omlouvá čtenářům a zákazníkům Porsche Design za mylnou informaci, že pouzdro je součástí balení telefonu. Pouzdro je dostupné pouze jako volitelné příslušenství.

Ve světě luxusních mobilních telefonů je bohužel situace taková, že telefon za stovky tisíc pouze hezky vypadá (pokud vůbec), ale funkčně odpovídá hloupému telefonu za 3000,- Kč. V tomto ohledu nový Porsche Design P’9982 své konkurenty dalece převyšuje. Nejenže je precizně zpracovaný a skvěle vypadá, ale navíc nabídne bohatou funkční výbavu. Stejně jako samotný OS BlackBerry 10. Úspěchu tedy jde tato novinka rozhodně naproti.

Porsche Design P’9982 vás v oficiálním obchodě Porsche Design vyjde na 42 895,- Kč

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

  1. Uniquely designed and expertly crafted, the P’9982 is exquisitely fashioned from high-quality materials and features a customized version of the BlackBerry 10.2 Operating System to give you the ultimate personal experience.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..