BlackBerry 10

OS BlackBerry 10.3 přijde na podzim, update na BlackBerry 10.3.1 zanedlouho poté

Již od první uniklé verze operačního systému BlackBerry 10.3 uživatelé nedočkavě čekají na jakékoliv informace o tom, kdy se tento OS dostane mezi ně. BlackBerry nyní zveřejnilo informace, které nám dávají alespoň rámcovou představu o tom, jak bude update uvolňován a kdy vlastně dorazí.

Nebudeme vás dlouho napínat – operační systém BlackBerry 10.3 dorazí již za několik měsíců a to sice během podzimu 2014. S velkou pravděpodobností se tak stane během září/října a to společně s novým zařízením BlackBerry. Ptáte se, které zařízení s sebou přinese novou verzi OS? Bude to BlackBerry Q10 s kódovým označením Windermere. Oficiální představení novinky se špičkovými parametry je tak již doslova za rohem.

BlackBerry-10.3

Bohužel zde však máme také smutnou zprávu. Zdá se totiž, že aktuální zařízení s operačním systémem BlackBerry 10 se updatu na verzi 10.3 nedočkají. BlackBerry se v tomto ohledu vyjádřilo vcelku nejasně, a zatím to vypadá, že verze BlackBerry 10.3 bude určena pouze pro BlackBerry Q30. Nemusíte však mít strach – všechna současná zařízení s operačním systémem BlackBerry 10 získají update na OS BlackBerry 10.3.1! 

Není to však rozhodně tak, že by BlackBerry naznačovalo ukončení podpory pro současná BlackBerry, to se pravděpodobně ještě hodně dlouho nestane (dle našeho odhadu minimálně 2 roky), pouze to vypadá, že BlackBerry potřebuje trochu více času na přípravu updatu. Update na OS BlackBerry 10.3.1 by však také neměl trvat dlouho, protože by měl dorazit společně s modelem BlackBerry Classic pravděpodobně v listopadu letošního roku. Každopádně je to však vcelku zajímavá informace, protože úniky OS se týkají aktuálních modelů a také vývojářské verze 10.3 jsou dostupné pro Z10, Z30, Q5 a Q10.

Máme se tedy rozhodně na co těšit, ale především doufáme, že se brzy objeví nějaká nová verze operačního systému BlackBerry 10.3, kterou bychom mohli otestovat. A samozřejmě také doufáme, že se informace o tom, že současné modely aktualizace BlackBerry 10.3 přeskočí, nakonec nepotvrdí. Přeci jen úniky OS BlackBerry 10.3 pro BlackBerry Z10 stejně jako vývojářské verze této verze OS pro všechny současné modely naznačují, že OS BlackBerry 10.3 by měl být ve výsledku také dostupný pro všechny modely.

Zdroj: devblog.blackberry.com

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..