Obecné a Tiskové zprávy

Nové detaily o BlackBerry Blend: systémové požadavky, podporovaná zařízení a mnohem více

Pokud je něco, na co se v tuto chvíli těším možná ještě trochu více než na BlackBerry Passport, tak je to chystaná služba BlackBerry Blend. BlackBerry Blend je totiž něco, co nám dlouhou dobu na BlackBerry chybělo – dokáže totiž propojit vaše existující BlackBerry zařízení s jakýmkoliv počítačem nebo tabletem a vy následně z těchto zařízení můžete spravovat kontakty, kalendář, SMS zprávy, soubory a BlackBerry Messenger včetně skupin nebo BBM Channels.

Hlavní doménou BlackBerry Blend by měla být všestrannost, protože propojení vašeho BlackBerry s počítačem nebo tabletem můžete provést přes mobilní internet, Wi-Fi nebo pomocí USB kabelu. Důležitá je také kompatibilita – Blend bude možné provozovat na počítačích s operačním systémem Windows a Mac OS X nebo na tabletech s operačním systémem Android a iOS.

BlackBerry Blend tak bude s největší pravděpodobností samostatná aplikace, která do určité míry zcela nahradí současný BlackBerry Link. Skrze Blend bude totiž možné také zálohovat data zařízení, migrovat mezi zařízeními nebo synchronizovat dokumenty, obrázky, hudbu a videa mezi vaším BlackBerry a tabletem nebo počítačem. Pravděpodobně dokonce i přes internet.

BB_Blend_anim-2

BB_Blend_anim-1

BB_Blend_anim-3

Hlavní vlastnosti BlackBerry Blend

 • Čtení, odpovídání a vytváření zpráv napříč různými emailovými účty z BlackBerry Hub
 • Přístup k BBM chatům, skupinám a BBM Channels
 • Přístup k SMS zprávám
 • Zobrazení denního, týdenního nebo měsíčního kalendáře
 • Vytváření nových nebo editace stávajících událostí v kalendáři
 • Kopírování a přenos souborů mezi BlackBerry a počítačem/tabletem
 • Možnost otevření zabezpečeného prohlížeče pro přístup k privátním firemním informacím v rámci intranetu (vyžaduje BES 10)
 • Činnosti, které jste dříve prováděli pomocí BlackBerry Link, nyní budete moci dělat skrze BlackBerry Blend – zálohování a obnova dat, migrace dat mezi zařízeními, kopírování souborů, dokumentů, obrázků, videí a hudby mezi BlackBerry a tabletem/počítačem

BB-Blend-Requirements

Pokud jste si již nainstalovali nejnovější uniklý software BlackBerry 10.3 do svého BlackBerry, tak v něm již položku BlackBerry Blend můžete vidět. V samotném zařízení je tak již vše připraveno a nyní pouze čekáme na to, až BlackBerry uvolní samotný software pro počítače a tablety. Jak se na BlackBerry Blend těšíte vy? Já se nemůžu dočkat… Už aby tu byl :)

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

15 Comments

 1. takze bude to mit podobnou funkcionalitu jako MyPhone explorer na Sony-Ericssony / Android telefony?
  Mimo jine samozrejme…

  1. Nene, jde skoro jiste o podporu IPv6 v operacnim systemu.

   Kdyz si dneska clovek pripoji telefon pres USB ke kompu pomoci BB Link, tak je to ve skutecnosti virtualni lokalni IPv6 sit ve ktere je PC a telefon. Stejne tak si muj komp povida s telefon po IPv6, protoze mam doma i v praci dual stack (IPv4 i IPv6).

 2. Bude otázka, jak je ten požadavek na IPv6 nutný. Ten dokáže asi stále zkazit radost dost uživatleům na spousta místech…

 3. Tak já jsem zkusil na pár místech spustit ipv6 test (doma, v práci, v jedné kavárně) a všude mi to napsalo, že jsem schopen zobrazovat ipv6 only stránky, ačkoliv jsme podle příkazové řádky měl přiřazenou ipv4 adresu. Takže teoreticky by mělo stačit, že provider umožňuje připojení přes ipv6 a to že uživatel je za NATem, by té aplikaci nemělo vadit.

  Co mě trochu překvapuje je, že je to webová aplikace. Představa, že budu zálohovat zařízení přes internet do zařízení, které je třeba půl metru od mého telefonu mi přijde divná. Doufám, že je to pouze nějaká další funkce a bude možné to používat buď jako náhradu de BlackBerry Link nebo společně s ním. Líbí se mi totiž možnost (snad) odpovídat na smsky nebo IM skrze klienta na počítači, se kterým je můj telefon spárovaný přes bluetooth.

 4. Úplně nejvíc čekám na něco, co uměla Nokia 10 let zpátky, časově nastavitelná synchronizace kalendáře s Outlookem, například po 15 minutách. Nyní musím dělat ručně a nechápu, že nikomu mimo mně to asi nechybí:) Vždyť to nemůže být tak těžký udělat… Třeba Blend překvapí…

  1. Jak to myslíte ručně? Pokud máte synchronizaci s Outlookem, tak tu obstarává nějaký server. V případě Outlooku nejčastěji Exchange. A v takovém případě se přeci veškerá data synchronizují pomocí (pseudo) PUSH. Blend bude hlavně “okno” do systému telefonu, těžko říct, jestli bude mít něco společného se samotnou synchronizací.

   1. Né tak úplně, měl jsem na mysli ne Exchange synchro, ale synchro s kalendářem Outlooku přes BB Link.
    Outlook mi běží jen jako klient e-mailu pře IMAP, na serveru mám Zimbru, nikoliv Exchange.
    No a děsně mi chybí kolonka “Synchronizovat po 5/15/30 minutách”. Aby se mi propsali události kalendáře (se kterým často pracuji) do kalendáře Z10, musím v Linku ručně stiasknout “Synchronizovat Kontakty/Kalendář”.

    Někdy samozřejmě při odchodu z kanclu zapomenu a jsem bez událostí, mám je sice úspěšně na notebooku v práci, ale už ne v BB:(

 5. Mam BB Z30, operák 10.3, nainstalovaný BB Blend v PC. Telefon se z Blendem v PC spáruje bez problémů, ale co dál, tam to končí. Funguje vám to někomu ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..