Obecné a Tiskové zprávy

Nové Audi TT bude vybaveno informačním systémem QNX

Společnost QNX, která je již několik let součástí BlackBerry a navrhla původní unixové jádro operačního systému BlackBerry 10, se ve svém oboru rozhodně neztratí. Stejnojmenný operační systém se totiž používá napříč všemi průmyslovými odvětvími automobilovým průmyslem počínaje a zdravotnictvím nebo kosmonautikou konče.

Zatím poslední zprávy od QNX hovoří o novém informačním systému, který bude jako první nasazen v připravované nové generaci automobilu Audi TT. Na videu níže si můžete prohlédnou živou ukázku toho, jak by měly automobilové počítače v následujících letech vypadat. Chytřejší, příjemnější a bezpečnější.

Operační systém QNX si vydobil značný věhlas díky své stabilitě, bezpečnosti a spolehlivosti. Na letošním veletrhu CES 2014 v Las Vegas bylo oznámeno, že Google se dohodl s několika automobilkami na tom, že operační systém Android nasadí jako hlavní operační systém v jejich automobilech. Pokud bych však měl být upřímný, nikdy bych si nesedl do něčeho, co má na starosti nestabilní a nebezpečný Android. Go QNX! Go!

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..