BlackBerry 10 Aplikace, Obecné a Tiskové zprávy

Nová verze BBM včetně BBM Stickers oficiálně dostupná pro BlackBerry 10, Android a iOS

BBM-Stickers-Screen-4

Je tomu sotva pár hodin, kdy jsme vás informovali o uniklé verzi BBM pro BlackBerry 10, ve které jste si mohli vyzkoušet nové BBM Stickers, a již zde máme oznámení o oficiálním uvolnění. Nejnovější verze BBM pro BlackBerry 10, Android a iOS bude v patřičných obchodech s aplikacemi dostupná během několika hodin. Update je uvolňován postupně, takže buďte trpěliví. A jaké novinky vlastně nové BBM přináší?

BBM Stickers

Asi nejčastěji zmiňovanou novinkou jsou nové BBM Stickers. Jedná se vlastně o velké emotikony, tzv. samolepky, které mají za úkol vyjádřit vaše aktuální rozpoložení, výraz, reakci a podobně. V tomto ohledu tak BlackBerry fakticky vyšlo vstříc uživatelům, kteří jsou na samolepky zvyklí z IM klientů jako je Facebook Messenger, Viber, Kakao Talk, WeChat a další.

Balíčky s 20-25 samolepkami můžete stahovat a kupovat přímo v BBM v sekci BBM Shop. Sad samolepek je sice dostupných pouze několik, ale postupem času se jistě dočkáme dalších a dalších. Nyní vás třeba zaujmou různé kreslené příšerky, nejznámější wrestlingoví zápasníci nebo známá postavička ovečky Shaun. Jedinou překážkou pro mnoho uživatelů tak možná bude cena samolepek. Nicméně spousta sad bude nabízena v různých akcích zdarma, takže na své by si měli přijít pravděpodobně všichni.

Soubory až do 16 MB

Trochu přehlíženou, ale neméně důležitou novinkou je zvýšení limitu pro posílání souborů přes BBM. Mezi zařízení si nově můžete posílat soubory o velikosti až 16 MB, což je jistě pro většinu uživatelů zcela dostačující limit. Bohužel uživatelé starších BlackBerry s operačním systémem verze 7.1 a nižší budou moci tyto soubory pouze přijímat, ale ne odesílat.

BBM-Big-Available

Obrázky v multi-person chatu

Poslední větší novinkou je možnost sdílení fotografií v rámci chatu více osob, tzv. multi-person chatu. Pokud nasdílíte fotografii nebo obrázek v multi-person chatu, tak jej nyní budou moci zobrazit a stáhnout všichni účastníci chatu.

Kompletní tisková zpráva:

BBM Chats Just Got More Fun with the Introduction of Stickers

Multi-Person Photo Sharing and Larger File Transfers Round Out New Features

Waterloo, ON – BlackBerry Limited (NASDAQ: BBRY; TSX: BB), a global leader in mobile communications, today announced an update of BBM™, a leading mobile messaging platform for private and secure communications, that allows customers to further personalize and enhance their chat experiences.

 

Available for download later today from the respective app stores for the Android™, BlackBerry® and iOS® platforms, BBM will now offer stickers – larger, bolder and more expressive images than emoticons – that BBM users can add to their BBM chats. Customers will be able to purchase and download sticker packs from the new BBM Shop found in BBM.

 

“Stickers are another great example of how we’re making the BBM experience more engaging and fun for our customers,” said David Proulx, Senior Director, BBM at BlackBerry. “Stickers let you personalize your chats and strike the right chord with people around the world who rely on stickers in chats when they connect with colleagues, family, friends, peers and partners.”

 

BBM customers will be able to download a variety of sticker packs right inside BBM from the BBM Shop. Each sticker pack contains between 20 and 25 stickers and features content developed by talented artists or relating to a theme or a character like CosCat, Gilbert’s Tales or Bubble Bot, as well as sticker packs featuring content from popular brands including Shaun the Sheep and WWE. To start, sticker packs will either be offered for free, or cost US $1.99, or an approximate equivalent amount in the local currency, and will be billed through the device’s app store.

 

With WrestleMania 30 just around the corner, WWE is planning to give away a free sticker pack to its fans through BBM. In addition, a free sticker pack created by BlackBerry featuring favorite BBM emoticons will be available to all BBM customers that download the new update. BlackBerry plans to add new sticker packs on a regular basis.

 

In addition to stickers, BBM customers can now easily share photos in multi-person chats*. Photos will be delivered in the chat as a thumbnail that can be opened to reveal the image in full size. BBM customers can also now send higher quality photos, videos and presentations thanks to larger in-chat file transfers. Files up to 16MB can now be shared in a chat, an increase of 10MB.**

 

For more information about the BBM update, device requirements and other features, please visit bbm.com.

 

BBM continues to connect friends, family and colleagues across a myriad of mobile networks, as the standard for mobile instant messaging with a fast, reliable, and engaging experience that puts control of privacy and personal information back in the customers’ hands.

 

* Sharing pictures in multi-person chats is not included in BB0S

** For sending and receiving on BlackBerry 10, iOS and Android. BlackBerry smartphones running BBOS will be able to receive only.

About BBM

Introduced in 2005, BBM set the standard for mobile instant messaging and continues to drive innovation in messaging and private social networking. Today, BBM is one of the largest private social mobile networks, driving real, active conversations. Customers love BBM for its privacy, controls and immediacy with Delivered and Read statuses and message-in-progress notices.

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

7 Comments

  1. Smutné je, že BB podporuje jiné operační systémy, ale své vlastní, starší, operační systémy již ne. Takový OS 7.1 zase tak starý není, aby pro něho aktualizace nebyly.

    1. přesně, manželka má BB9790 a máme smůlu, že bude moci přijímat je sice fajn, otázka je, kdy jí naskočí update – zatím nemůže ani přijímat.
      Je to škoda, protože je ještě hodně uživatelů s BB OS.

    1. Někdy je to tak, že když člověk vleze do BBWorldu, tak tam není žádný update. Ale když si otevře v BBWorldu tu aplikaci, tak se najednou update nabízí. Takže je potřeba to zkusit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.