Aplikace

Nová verze BBM přinese možnost posílat větší přílohy a sdílení obrázků v multi-person chatu

BBM-icon-690x460

BlackBerry na svém oficiálním blogu zveřejnilo informace o chystaném updatu aplikace BlackBerry Messenger (BBM). Pro BBM uživatele na všech platformách jsou chystány zajímavé novinky.

Jednou z ohlášených novinek je například možnost sdílení obrázků multi-person chatech, neboli v konverzaci s více uživateli najednou. Není to tedy klasické sdílení ve skupinách, ale naopak sdílení obrázku tak, že se zobrazí přímo na zdi konverzace a uvidí jej všichni účastníci konverzace. Bylo by pěkné, kdyby bylo podobné sdílení také ve skupinách, snad se také dočkáme.

Další novinkou jsou například větší náhledy emotikon v konverzacích. Pokud totiž máte nastavené malé písmo, tak jsou emotikony sotva rozpoznatelné, což by se mělo v updatu změnit. Nejdůležitější novinkou je však zvýšení limitu pro posílání souborů mezi uživateli! Toho času je možné skrze BBM poslat prakticky jakýkoliv soubor, jste však omezeni velikostí 6 MB. Tato hodnota je již dnes nedostatečná a BlackBerry na to reaguje tím, že zvyšuje limit pro velikost sdíleného souboru na hodnotu 16 MB.

Zatím není jasné kdy update přijde a ani zda bude v chystaném updatu již přítomna funkce BBM Stickers, kterou BlackBerry představilo před pár dny. Doufejme, že ano. BBM se viditelně dál vyvíjí a v oblasti IM služeb je s ním potřeba stabilně počítat.

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.