Návody

Načítá se vám BlackBerry 10 po restartu moc dlouho? Vypněte si PIN SIM karty

Ačkoliv je operační systém BlackBerry 10 stavěný tak, že jej prakticky nemusíte nikdy restartovat, občas se tomu zkrátka nevyhnete. V takovém případě mnoho uživatelů nepotěší, že v poslední verzi OS BlackBerry 10 se nachází drobný bug, který způsobuje nekonečně dlouhé bootování systému. Restart telefonu pak zabral klidně více než pět minut.

Na vině je přitom vcelku drobnost – PIN vaší SIM karty. Jakmile telefon restartujete, tak nabíhání se zasekne na úrovni 100 % a čekáte a čekáte. Měřili jsme čas, jak dlouho nám BlackBerry Q10 s aktivovaným PIN kódem bude bootovat a časomíra se zastavila na hodnotě 5 min 34 sek. To je opravdu dlouhá doba, přitom samotný OS již byl nějakou dobu kompletně načtený.

Jakmile jsme však vypnuli zabezpečení kódem PIN na naší SIM kartě, doba potřebná k bootování OS se razantně zkrátila – 1 min 25 sek. Což je slušný rozdíl, nemyslíte? Dokud tedy BlackBerry nevyřeší tento drobný bug s dlouhým, je řešení jediné – vypnout kód PIN na vaší SIM kartě:

  • Nastavení – Zabezpečení a soukromí – Karta SIM – Zámek kódu PIN karty SIM

Deaktivace PIN kódu SIM karty s sebou samozřejmě nese riziko, že pokud by vám někdo telefon například odcizil, tak ze SIM karty může například provést hovory na placená čísla, volat vašim partnerům a podobně. Je tedy třeba zvážit, zda skutečně chcete toto riziko podstoupit a že je pro vás delší doba načítání operačního systému opravdu takový problém. Samotný obsah zařízení dokáže zabezpečit klasické heslo do zařízení, odstranění PIN kódu SIM karty je však v tuto chvíli jediný způsob, jak dlouhou dobu bootování na BlackBerry odstranit.

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

6 Comments

  1. Podle mě to za to nestojí… Riziko, když telefon/sim ztratím, je větší, než tu chvilku počkat. Navíc, jak často je potřeba restartovat na stabilním FW?

    1. Když telefon ztratím, první co udělám je, že volám z jakéhokoliv telefonu na operátora aby bloknul SIM. Je to naprosto zbytečné tam mít PIN. Že si frajer mezitím někde z mého mobilu zavolá? No a co? Každý rozumný člověk si nechal zablokovat premiové čísla, takže uskuteční jen normální hovor

  2. Ale vždyť ten PIN se po načtení dá zase zapnout, takže žádné riziko nehrozí, jen na to člověk musí pamatovat:). Jinak dnes mi bylo nabídnut software 10.2.1.2941 u O2 na Z10 STL 100-1, tak uvidím, jestli se to zlepšilo nebo ne. Taky mě štvala výdrž baterky, která se mi zhoršila.

    1. Tak se mi to po aktualizaci zlepšilo. Zkusil jsem to s PINem i bez a načítá se to stejně rychle. A dokonce rychleji než na předchozí oficiální verzi. Tak doufám, že se zlepší i ta výdrž baterky a bude to super!:))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..