BlackBerry 10 Aplikace

Monday Top 3: trojice nejlepších sportovních aplikací CascaRun, Sportrate a Sports Tracker

Ačkoliv je teprve únor, venku už to vypadá na pěkné jaro. Není tedy divu, že spoustu z vás toto počasí vytáhne ven a třeba vás donutí k nějakému pohybu. V posledních měsících je velmi populární sledovat svou sportovní aktivitu pomocí nejrůznějších nástrojů a aplikace v telefonu jsou jedním z nich. My si v našem dalším dílu seriálu Monday Top 3 ukážeme trojici nejlepších sportovních aplikací pro zařízení BlackBerry 10, které vám pomohou v cestě za vaším cílem.

CascaRun Sports Tracker

A začneme hned pravděpodobně tou nejlepší z nich, kterou je aplikace CascaRun. Certifikace “Built for BlackBerry” jasně ukazuje, že vývojáři odvedli opravdu dobrou práci. A my musíme doplnit, že odvedli opravdu skvělou práci.

CascaRun-screen-1 CascaRun-screen-2

Aplikace CascaRun je velice povedený sport tracker, který vám pomůže s vaším tréninkem. Ať už běháte, chodíte, lyžujete, jezdíte na kole nebo na bruslích, CascaRun podporuje mnoho sportů. Jinak aplikace standardně sleduje vaši GPS polohu a zapisuje ji do mapy, ukazuje vám rychlost, tempo, vzdálenost nebo přímo samotnou mapu.

CascaRun-screen-3 CascaRun-screen-4 CascaRun-screen-5

Velkou výhodou aplikace CascaRun je také podpora HRM, tedy přídavného Bluetooth 4.0 monitoru tepu. Stejně tak zde najdete bohaté možnosti nastavení, audio-trenéra v angličtině a němčině), nastavení automatického pozastavení a v neposlední řadě možnost importu a exportu tréninku ve formátu GPX nebo CascaRun/MeeRun. Všemu vévodí nativní a velice pohodlné uživatelské rozhraní, takže aplikace CascaRun je nejen opravdu funkční, ale také se dobře ovládá. Zaplatíte si za ní sice $3.99, ale v tomto případě je tato cena naprosto oprávněná. Za své peníze totiž získáte skutečnou kvalitu.

Více informací a odkaz ke stažení aplikace CascaRun najdete v BlackBerry World

Sportrate Fitness Tracker

Druhou aplikací v našem seznamu je taktéž nativní aplikace Sportrate. Aplikace Sportrate nabízí velice povedené uživatelské prostředí, které je velmi přehledné a opravdu dobře se s ním pracuje.

SportRate-screen-1 SportRate-screen-2

V seznamu podporovaných sportů nalezneme běh, chůzi, lyžování, jízdu na kole nebo na kolečkových bruslích a také turistiku. Během cvičení nesmí chybět důležité informace o rychlosti, tempu, spálených kaloriích nebo čase. Aplikace také sleduje vaši GPS polohu a díky tomu můžete vidět vaši trasu přímo na mapě.

SportRate-screen-3 SportRate-screen-4 SportRate-screen-5

Své výsledky následně vidíte v diáři přímo v aplikaci a každý trénink zde má svůj záznam. Zde můžete vidět veškeré detaily o tréninku stejně jako mapu nebo například graf vaší rychlosti, sdílet data a také je exportovat do formátu GPX. Bohužel však zamrzí absence podpory HRM zařízení stejně jako možnost importu tréninků.

V porovnání s CascaRun jsou také mnohem omezenější nastavení, na druhou stranu je aplikace v základní verzi zdarma. Za $2.99 se můžete dodatečně zbavit reklamy a zobrazit si grafy, za $4.99 pak získáte navíc ještě možnost exportu dat a mapy ve vysoké kvalitě.

Více informací a odkaz ke stažení aplikace Sportrate najdete v BlackBerry World

Sports Tracker

Poslední aplikací v našem výčtu je aplikace s názvem Sports Tracker. Tato aplikace je populární i na ostatních platformách a je nutno zmínit, že na BlackBerry 10 je v současnosti dostupná raná verze aplikace, takže ne všechny funkce jsou nyní dostupné. Hlavní funkce však požívat můžete a jelikož je aplikace zdarma, rozhodně stojí za povšimnutí.

SportsTracker-screen-1 SportsTracker-screen-2

Velice příjemné je uživatelské prostředí aplikace Sports Tracker, které je pohodlné a přehledné a práce s aplikací je tak velice rychlá. Seznam nabízených sportů obsahuje běh, chůzi, jízdu na kole, na horském kole nebo na bruslích, turistiku, lyžování, veslování nebo golf. K dispozici je i šest pozic pro další sporty, které si můžete určit sami.

SportsTracker-screen-3 SportsTracker-screen-4 SportsTracker-screen-5

Při samotném tréninku pak na obrazovce vidíte standardně všechny potřebné údaje jako je rychlost, tempo, vzdálenost, čas, ale také vydaná energie nebo rychlost, kterou jste uběhli poslední kilometr. Samozřejmě nechybí ani sledování podle GPS se záznamem do mapy a ani podpora HRM zařízení. Své výsledky můžete dále sdílet přátelům ve službě Sports Tracker nebo na BBM, a tak jedinou slabinou této aplikace je velmi omezené nastavení a nemožnost importu/exportu dat do některého z běžných formátů.

Více informací a odkaz ke stažení aplikace Sports Tracker v BlackBerry World

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

6 Comments

      1. Vojto, nevíš o nějaké aplikaci, kde si mohu zadávat body do mapy, třeba, když jdu v lese? Potřebuji, aby to bylo co nejpřesnější. Našel jsem nějaké aplikace, které mi ukazují sice kudy jdu, ale body tam nejde uložit. Potřebuji se na to potom podívat v mapě a mít hlavně GPS souřadnice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..