BlackBerry 10 Aplikace

Monday Top 3: 360 Panorama, The Last Weather App a Sleep Tight

Monday-Top-3-13ledna-690x460

Nový týden, nové pondelí a nový díl nového seriálu s tipy na zajímavé aplikace. Do našeho hledáčku se dnes dostaly aplikace, díky kterým pořídíte skvělé fotografie, s úsměvem na tvářích zjistíte aktuální počasí a sladce se vyspíte. Tak ne že mi usnete uprostřed článku!

360 Panorama

Aplikace 360 Panorama od vývojářů  Occipital, Inc. patří k mým nejoblíbenějším. Možná jste se s touto aplikací již setkali, je totiž již nějakou dobu dostupná také pro iOS zařízení, kde se těší velké oblibě. A rozhodně není čemu se divit.

360Panorama-screen-1 360Panorama-screen-2 360Panorama-screen-3

Aplikace 360 Panorama totiž dokáže snímat sférická panoramata vašeho okolí. Pomocí fotoaparátu a gyroskopu ve vašem telefonu zaznamenává aplikace jednotlivé snímky, které následně skládá do sférického rozložení a pomocí pokročilých algoritmů detekce hran a podobně, dokáže vytvořit opravdu skvělé snímky. Za dobrého světla jsou výsledky opravdu ohromující!

Při následném prohlížení panoramat můžete opět využívat gyroskopu, takže obrázek se pohybuje podle toho, jak s telefonem hýbete. Nemusíte tak obrázek posouvat prsty a telefon vlastně slouží jako jakési okno do místa, kde byla fotografie pořízena. Snad jediná výtka směřuje k absenci možnosti uploadu fotografie na stránky 360VERSE, kde si můžete panoramata prohlížet přímo z vašeho počítače. Ideální věc například pokud chcete dát na web interaktivní prohlídku interiéru restaurace a podobně. Za aplikaci 360 Panorama zaplatíte $2.99, což není úplně málo, ale stojí to za to.

Více informací a odkaz ke stažení aplikace 360 Panorama najdete v BlackBerry World

The Last Weather App

“Venku je zas*anej mráz!” Jistě jste již podobnou předpověď počasí slyšeli, ať už ve vašem okolí nebo přímo u sebe. The Last Weather App je aplikace na počasí, která si zkrátka na nic nehraje. Na plnou hubu vám řekne, že je venku fakt pěkně nebo je tam počasí úplně na… Vždyť vy víte.

TheLastWeatherApp-screen-1 TheLastWeatherApp-screen-2 TheLastWeatherApp-screen-3

Ani nevím proč, ale tato aplikace se mi zkrátka líbí. Má nápad, má vtip a hlášky “Pro více informací o počasí se podívejte ven” nebo “Pro více informací se můžeš podívat ven, ale už je tam tma” jsou jednoduše geniální. Nakonec oceníte, že aplikace má v předpovědi většinou pravdu a můžete se na ni spolehnout. Když vám tedy řekne, že je venku fakt hnusně, tak doporučuji pořádně se obléknout.

Více informací a odkaz ke stažení aplikace The Last Weather App najdete v BlackBerry World

Sleep Tight

Znáte – jednou se ráno probudíte a máte energie, že byste mohli dříví štípat a jindy byste naopak z postele nevylezli ani za nic. Čím to vlastně je? Odpověď je vcelku snadná, mohou za to spánkové cykly. Lidský spánek je totiž rozdělen do několika hlavních fází, které se pravidelně střídají. Více o spánkových cyklech najdete na Wikipedii.

SleepTight-screen-1 SleepTight-screen-2 SleepTight-screen-3

Aplikace Sleep Tight má za úkol vzbudit vás v tu nejvhodnější dobu, tedy ve fázi nejlehčího spánku. Zvolíte si například čas, kdy se chcete druhý den vzbudit a aplikace vám nabídne několik časů, kdy je pro vás nejlepší usnout. Nebo naopak zvolíte čas, kdy jdete spát a aplikace vám navrhne několik časů, kdy bude nejlepší se vzbudit.

Možná se to zdá celé až moc jednoduché a geniální na to, aby to byla pravda, ale opravdu to funguje. Na podobném principu fungují například různé hodinky a příslušenství k telefonům, které sledují vaše spánkové cykly podle srdeční aktivity a podobně a následně vás také probudí v ten správný okamžik. Pomocí aplikace Sleep Tight získáte sice jednodušší a možná trochu méně spolehlivou způsob, jak se probouzet plní síly, ale faktem je, že sledování délky spánku váš spánek opravdu výrazně zefektivní. A navíc – aplikace je zdarma, tak proč ji nezkusit.

Více informací a odkaz ke stažení aplikace Sleep Tight najdete v BlackBerry World

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.