Přístroje & Příslušenství

Mělo by BlackBerry připravit plně dotykovou verzi BlackBerry Passport?

Dnešní článek bude, jak jinak, opět o novém BlackBerry Passport. I když ne tak docela. V mnoha diskuzích se ozývaly hlasy uživatelů, kteří se nechali slyšet, že by BlackBerry mělo připravit plně dotykovou verzi svého modelu BlackBerry Passport. A my se ptáme – myslíte si, že by BlackBerry skutečně mělo s podobným zařízením přijít? Pojďme mu říkat třeba… BlackBerry Touchport.

Osobně nejsem moc zastáncem velkých phabletů, protože je jednoduše nemohu nosit v kapse. BlackBerry Z30 je pro mě hraniční velikost a BlackBerry Passport se mi do kapsy vleze jen díky tomu, že je o několik mm nižší než Z30 – právě výška je pro mne limitující více než šířka zařízení. V případě BlackBerry Touchport bychom tak získali 5,2″ obrazovku na zařízení s celkem rozumnými rozměry. Až na šířku samozřejmě. Poměry stran odpovídají zhruba 4:3, takže by se Touchport dal přirovnat vlastně k takovému malému iPadu.

Této koncepce se chytil designér DHABKIRK a vytvořil návrh zařízení, které vychází z rozměrů a tvaru BlackBerry Passport, ale vynechává hardwarovou klávesnici. Zároveň do něj vsadil opravdu skvělou výbavu jako je například displej s Quad-HD rozlišením nebo ještě o kousek větší baterku (což dává smysl, pod klávesnicí se uvolní místo). Zbytek výbavy by mohl být s Passportem prakticky totožný. Jak se vám líbí představa takového zařízení?

all-touch-passport-1

all-touch-passport-2

all-touch-passport-3Zdroj: Dhabkirkdesigns.com via N4BB

 

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

15 Comments

  1. Presne tak, fhd je uplne ok.
   Neviem naco robit neviditelne pixely este neviditelnejsimy?
   Rovnaka debilina, ako honba za viac Mpx, vo fotakoch mobilov.

 1. Za me palec nahoru za cokoli, co bude nabuseny a ukaze ze BB neni mrtvy :)

  trochu mi to pripomina nejaky ty stary Palmy, Ipaqy nebo co to bylo

 2. Je to velmi zajímavý designový počin a uvidí se, jestli se samotné BlackBerry chytne a přetaví návrh ve skutečný přístroj. Jen pro mě by ztratil “Touchport” kouzlo. Jsem závislák na hard klávesnici.

 3. Všem přeji pěkný den.
  O tomto jsem přemýšlel již v době, kdy jsem viděl první obrázky BlackBerry Passport. Hned mne to napadlo (jeden výrobek, dvě verze). Jsem jednoznačně pro to, aby BB udělal (pokud to u modelu jde, a zde to jde) vždy obě verze, a to jednu s plně hardwarovou klávesnici a druhou dotykovou verzi, když už se povedl perfektní tvar a design. Ať existují klidně obě verze a každý zákazník si tak vybere, kterou upřednostňuje. Když už si má někdo koupit rozměrově velký BlackBerry Passport, tak jaký by byl důvod k tomu si nekoupit stejně velký mobil s dotykovou verzí. Navíc by to mohlo mít řadu výhod, nejen větší baterii …
  ANO, JSEM JEDNOZNAČNĚ PRO OBĚ VERZE SOUBĚŽNĚ :-)

  1. Naprosto souhlasím, jsem zvyklý na SW klávesnici a pro mě HW nemá takový význam, přesto bych chtěl telefon výbavy a rozměrů Passportu. HW klávesnice mi přináší jen obtíž ve zmenšení displeje a větší námahu při psaní – na tlačítko musím vyvinout tlak. SW je k dispozici jen když jí potřebuji a nepotřebuji tlak na psaní, což se mi osobně často hodí.

   1. Souhlas. Nechápu ty negativní komentáře dole. Ve smyslu “když to nepotřebuju zrovna já, je to paskvil”.

    BlackBerry by měl ke každému modelu mít alternativu s HW klávesnicí i bez. Svět je prostě teď takový.

    S SW klávesnicí na BlackBerry nemám sebemenší problém, je skvělá, nepotřebuji HW variantu.

 4. ..výsledkem nebude ani telefon, ani tablet, ani ultrabook…
  prostě paskvil.
  Na tom chybí už je ta impotentní celočerná.

 5. Vypadá to velmi zajímavě – takový pidi tablet, ale telefon bez hardwerové klávesnice je k ničemu – jen taková hračka.

  1. Nesouhlasím. Mám BBZ10 a zatím jsem si nevšiml, že bych HW klávesnici potřeboval. Samozřejmě, kdo je zvyklý, tak ten ať HW klávesnici používá, pro lidi co používají SW klávesnici, nechť je stejný model bez HW klávesnice. Každému co chce. Já jsem třeba rád, že mám větší display …

 6. Jo,mi taky,a kdyby tohle došlo realizace,tak by mi to určitě nevadilo,ač jsem zastánce a uživatel fyzické klávesnice. Asi by to potěšilo i lidi,co vlastnili nebo vlastní Playbook…..

 7. Já osobně si myslím, že by to mohl být velmi dobrý marketingový tah, mít obě verze v designově stejném modelu (tedy pokud to ten model dovoluje) … u BB Passport by to neměl být žádný problém :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..