BlackBerry 10 Aplikace

Ledy se pohnuly, Viber pracuje na řešení pro BlackBerry 10

Viber-blackberry-z10-1400

Zatímco v červnu loňského roku CEO společnosti Viber slíbil, že aplikace Viber bude dostupná pro BlackBerry 10 společně s updatem operačního systému BlackBerry 10.2, v říjnu naopak společnost své rozhodnutí změnila. To, zda se Viber vůbec v nějaké podobě dostane na displeje BB10 zařízení tak bylo značně nejisté.

Ledy se však hnuly a podle posledních zpráv Viber již společně s BlackBerry pracuje na řešení, jak tuto populární komunikační platformu zpřístupnit zařízením s operačním systémem BlackBerry 10. Tato informace se objevila v odpovědi na dotaz uživatele na sociální síti Twitter:

Viber-BlackBerry-10-Tweet

Troufáme si tvrdit, že pokud se Viber objeví na BB10, tak se bude jednat pravděpodobně o Android port této aplikace; podobně, jako v případě Skypu. Na internetu se však již dříve objevila Android verze aplikace Viber, která umožňuje nejen chatovat, ale také volat přímo z BB10 zařízení. Jedná se o verzi aplikace Viber 3.18 a instalační .apk soubor si můžete stáhnout z odkazu níže. Soubor pouze zkopírujte do vašeho BB10 zařízení a otevřete. Podmínkou je operační systém BlackBerry 10.2.1!

Ačkoliv je velice potěšující vědět, že Viber se konečně rozhodl začít pracovat na aplikaci pro BlackBerry 10, osobně rozhodně nepatřím mezi nějak extra jásající uživatele. Díky BBM totiž již nějakou dobu mohu být ve spojení se všemi, se kterými ve spojení být potřebuji a nezáleží na tom, zda jsou to Android, iOS nebo BlackBerry uživatelé. Navíc nechybí ani podpora hovorů a v mnoha ohledech BBM Viber překonává. BlackBerry již také pracuje na BBM pro Windows Phone, které by se mělo objevit v létě.

Také patříte mezi spokojené uživatele BBM, které se snažíte rozšířit mezi svými přáteli, nebo byste využívali raději Viber?

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

9 Comments

 1. BBM považuji za skvělý nástroj, konečně od léta budu moci tvrdit při jeho propagaci u známých, že je multiplatformní. :-)

 2. Dobrý den, dle vašeho odkazu jsem se snažila stáhnout verzy viber, os mám dle instrukcí, ale bohužel se mi soubor nepodařilo otevřít v žádném programu a zkopírovat ho do BB Q10. Můžete mi prosím poradit jak na to? Moc děkuji za pomoc a rady. Gábina

  1. Dobrý den, Gábino. Pokud máte v telefonu aktuální OS BlackBerry 10.2.1, tak stačí soubor zde odkazovaný pouze stáhnout do telefonu a v něm následně otevřít přes správce souborů. To je vše… :)

 3. Děkuji za odpověď, jedině ještě prosím, jak to mám stáhnout do telefonu, na přímo z bb world to nejde a když to stahuji přes pc, tak se mi to nechce otevřít v žádném programu, abych to mohla přes link překopírovat do mobilu. Děkuji za trpělivost :-). Gábina

 4. :-) už jsem na to přišla:-)….. jen mi to hlásí error :An error occurred while loading Preview. Please try again later. Jestli víte prosím co s tím, tak již předem děkuji za odpověd. Pěkný den.

  1. Bohužel z této hlášky toho moc nepoznám. Otevřete si v telefonu tento článek a soubor v odkazu stáhněte a uložte PŘÍMO do telefonu. Soubor v ničem nemusíte otvírat, stačí ho zkrátka jenom uložit do paměti telefonu a v telefonu jej najít a spustit :)

   1. dobry stiahla som si tento link a chce to po mne aby som si to instalovala ale pise sa tam ze to moze so sebou niest aj riziko. mam pokracovat a instalovat? nechcem aby sa mi pokazil bb. :/ dakujem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.