Aplikace, Obecné a Tiskové zprávy

Konec aplikací “App for…” v BlackBerry World: vývojáři je musí přejmenovat, nebo budou staženy z obchodu

Jistě jste se s nimi již setkali – podvodné aplikace, které se snaží parazitovat na slavných aplikacích, které zatím nejsou v BlackBerry World oficiálně dostupné, a které se maskují pod názvem App for… Jsou jich spousty a ani jedna z nich nefunguje. Jejich cíl? Vytáhnout peníze z uživatelů, kteří nejsou dost ostražití.

App for Viber, App for Tinder, App for Shazam, App for Camera360, App for Instagram a mnoho mnoho dalších. Pokud si nedáte pozor, snadno se může stát, že zaplatíte za aplikaci, která ve skutečnosti nic neumí. Zmiňované aplikace se snaží z uživatelů vylákat peníze tím, že slibují stažení slavných aplikací jako jsou Shazam, Instagram, Viber, Skype a další. Tomu by však nyní měl být konec, protože BlackBerry začalo dělat patřičná oprávnění proti vzniku těchto aplikací.

Review of your Vendor account has brought to our attention that one or more of your applications violate our Application Naming policy. Please rename or remove any applications with the “App For ” naming format, where is the name of a third party brand/company/application/etc. Once completed and approved, no further action will be required, but updating any icons or screenshots is highly recommended. Any new releases will require this name change as well (as it appears on the device). Failure to comply within 48 hours will result in removal of the application from BlackBerry World.

Vývojáři dostali upozornění, že pokud zmiňované aplikace do 48 hodin nepřejmenují, tak budou staženy z obchodu BlackBerry World. A my říkáme – konečně!!! Nejenže měl tento krok přijít už mnohem dříve, ale především se takové aplikace nikdy neměly do BlackBerry World dostat.

Pro čtenáře BlackBerryCzech jsme připravili dva články, které se věnují problematice nákupů aplikací v BlackBerry World. První článek se věnuje tomu, jak vůbec aplikaci v obchodě vybírat, podle čeho se řídit a na co si dát pozor. Druhý článek pak pojednává o tom, jak případnou špatnou aplikaci v BlackBerry World vrátit a nechat si za ni také vrátit peníze. Velmi důrazně doporučuji oba články přečíst, protože pro nezkušeného uživatele je velmi těžké rozpoznat, zda své peníze nevyhazuje z okna.

Kontrola aplikací v obchodě s aplikacemi, a to zdaleka neplatí pouze pro BlackBerry World, ale i pro další (Google Play, Amazon Appstore, Apple App Store…), by měla být skutečně důsledná a jakmile se objeví aplikace, která zcela průkazně nedělá co slibuje, nikdy by taková aplikace neměla být schválena do prodeje. Je dobře, že BlackBerry zakročilo alespoň tímto způsobem, protože jak se říká lepší pozdě, než později.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..