Přístroje & Příslušenství

Koncept BlackBerry 10 M1Fuse Lapdock udělá z vašeho telefonu laptop

M1FuseFront-Lapdock-koncept

Server BerryFlow se podílel na velice zajímavém konceptu zařízení, který nás velmi zaujal. Koncept BlackBerry 10 M1Fuse Lapdock totiž dokáže z vašeho klasického BlackBerry 10 zařízení udělat plnohodnotný laptop! Prohlédněte si video níže.

Tento koncept más zaujal především svým zpracováním. Jedná se hlavně o nápad umístit telefon do spodní části laptopu, takže telefon následně může sloužit jako klasický dotykový touchpad! Opravdu zajímavé řešení a to i z toho důvodu, že telefon se díky tomuto spojení může například bezdrátově spojit pomocí NFC skrze technologii Bluetooth 4.0 a například se také bezdrátově přímo nabíjet.

M1FuseFront-Lapdock-koncept

Samotný Lapdock (toto označení nám přijde vcelku příhodné) v sobě pak nese například samostatnou baterii o kapacitě 22.000 mAh, což je možná trochu odtržené od reality, na druhou stranu v zařízení nebude zabírat místo grafická karta a podobně. Jako pomocník pro práci s 15″ displejem s rozlišením 2560×1600 pixelů by by totiž měl sloužit čipset nVidia Tegra 3, který moc místa rozhodně nezabere.

M1FuseFront4-Lapdock-koncept

Není nicméně jasné, jak by autor řešil případnou komunikaci mezi zařízeními. Zda by výpočetní výkon záležel na telefonu nebo by jej obstarával lapdock. To samé se týká paměti, kdy koncept prezentuje 128 GB interní paměti, pravděpodobně SSD, ale opět není řečeno, jak by paměť pracovala s telefonem. Rychlost Bluetooth by totiž rozhodně nebyla dostačující pro práci s většími soubory.

Nicméně tyto problémy by se pravděpodobně daly nějak elegantně vyřešit a pokud by se podobný koncept dostal do konečné fáze, jistě by se jednalo o velice zajímavé příslušenství k vašemu BlackBerry 10 zařízení. Co říkáte, líbí se vám?

M1FuseSpecs-Lapdock-koncept

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

  1. Velice zajímavý a ambicózní projekt. Pokud by se dostal do fáze realizace, jednalo by se vzhledem ke specifikacím o pomyslný hřebíček do rakve všech různých “skládacích nesmyslů”. Ne. Hřebíček ne. Pořádný hřebík!! Velmi se mi to zamlouvá a bez váhání bych do takové “hračky” šel ….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.