BlackBerry 10 Aplikace, Přístroje & Příslušenství

Jak budou na BlackBerry Passport vypadat aplikace jako Google Maps, Twitter a další?

John_Chen_Passport

BlackBerry Passport je zajímavé zařízení hned v několika ohledech. Nejenže nabídne kvalitní stereo reproduktory, zcela nový typ klávesnice kombinující hardwarové klávesy a dotykovou vrstvu nebo obří 3.450mAh baterii, ale také přinese rozměrný 4,5″ displej s poměrem stran 1:1. Mnoho uživatelů se tedy ptá, jak vlastně budou vypadat aplikace na takto velkém displeji?

A odpověď je ve skutečnosti celkem snadná – bude to velmi podobné jako na BlackBerry Q5 nebo Q10, ale prostě tam toho bude víc. Uvidíte více textu, uvidíte větší obrázky, uvidíte větší část webových stránek, větší mapy a podobně. Na serveru CrackBerry se s ostatními čtenáři podělil Bla1ze o náhledy na některé aplikace, které běží na BlackBerry Passport.

Jak si můžete všimnou, u většiny aplikací by se čtvercový poměr stran displeje neměl nijak projevit na jejich funkčnosti nebo vzhledu. Pokud vývojář aplikaci napsal opravdu tak jak by měl, tak se aplikace přizpůsobí nejen vysokému rozlišení, ale také poměru stran. Všechny aplikace, kterou tak nyní používáte na vašem BlackBerry Q10 nebo Q5 tak poběží na Passportu stejně nebo lépe.

Není tedy třeba se ničeho obávat a v tuto chvíli jsou naše jediné obavy v souvislosti s BlackBerry Passport spojeny s jeho konstrukcí a ergonomií ovládání. Na to si však budeme muset ještě pár týdnů počkat. Tak snad to bude co nejdříve.

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

5 Comments

  1. Podle mě je fajn, že tam fungují i hry od SuperCellu (sice ne pro mě, ale vím o pár lidech, kteří by se v takovém případě už BB nebránili). Z mého pohledu je však spíš důležitá informace, zdali se nějak řeší podpora aplikací typu OneNote nebo MasterCard Mobile. Přeci jenom s oficiální přítomností App Storu od Amazonu v nové verzi systému, kde tyto aplikace jsou dostupné, přináší otázku, zdali se pak bude možné domáhat podpory u těchto aplikací i na BB.

  2. Spíš by mně zajímalo jak tam budou vypadat aplikace co jsou napsané jen pro obdelníkové displaye. Na čtvercovém na Q10 se mi srazili a některé jsou tím nepoužitelné.

    1. U Viberu je obecně problém s nezájmem vývojářů, na tom Passport bohužel zatím nic nezmění. Možná však díky novějšímu a vylepšenému Android runtimu v BlackBerry 10.3 poběží lépe, zatím to však nemáme vyzkoušené.

  3. Když nad tím tak přemýšlím, tak Passport je opravdu klíčový produkt, a na takovéto otázky by BlackBerry mělo udělat samostatnou stránku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.