Přístroje & Příslušenství

Chystá se nástupce BlackBerry Q10 s 5palcovým displejem?

Tak tohle skutečně čekal málokdo! BlackBerry Q10 disponuje čtvercovým displejem o úhlopříčce 3,5 palců, nicméně mnoho uživatelů by bylo rádo, kdyby byl displej přeci jen trochu větší. I za cenu většího zařízení. Objevovaly se různé spekulace, že BlackBerry a QWERTY klávesnicí a větším displejem se možná dočkáme, nyní však na internet unikly fotografie obřího 5″ displeje se čtvercovým poměrem stran!

Display_Three Display_Two Display_One

Jak si můžete všimnout, displej vypadá opravdu obrovsky. Vzhledem k tomu, že před pár týdny unikly snímky zajímavého prototypu BlackBerry 10 s kódovým “BlackBerry Windermere”, tyto fotografie nám možná potvrzují, že BlackBerry skutečně na takovém konceptu pracuje.

bb10-qwerty-prototype-windermere

Ačkoliv výše zobrazený prototyp zrovna moc krásy nepobral a svým designem připomíná spíše vývojářský model BlackBerry Dev Alpha C, finální verze by mohla být o poznání pohlednější. Samozřejmě je otázka, zda se bude skutečně jednat o nástupce modelu BlackBerry Q10, klidně se může naopak jednat o QWERTY verzi levného modelu BlackBerry Z3 určeného pro rozvojové trhy, o kterém si můžete přečíst v našem článku zde.

Ať tak či onak, jednalo by se o velice zajímavé zařízení, protože ještě nikdy nedal dohromady obří 5″ displej a hardwarovou klávesnici! Vzhledem k tomu, že lidé jsou dnes ochotní s sebou nosit obrovská zařízení s 6″ displeji (například Samsung Galaxy Note 3, Nokia Lumia 1520, LG G Flex apod.), tak ani rozměry by neměly být žádný problém. Naopak by si na své přišla přesně ta sorta uživatelů, která se nechce vzdát fyzické klávesnic, ale zároveň by chtěla prostorný displej.

Nových modelů BlackBerry se rozhodně nedočkáme dříve než na podzim, nicméně všechny dosavadní informace naznačují, že BlackBerry má letos velké plány. Ať už se jedná o záhadné zařízení s 5″ displejem nebo o BlackBerry Q20, které vrací do hry optický trackpad a funkční klávesy pod displejem (více informací).

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

  1. Tak vypadá to rozhodně zajímavě, škoda jen, že nedělají něco na způsob Curve 9380. Ne všem vyhovuje tak velký telefon. Jinak držím pěsti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..