Obecné a Tiskové zprávy

BlackBerry zrušilo tradiční konference BlackBerry 10 Jam a BlackBerry Live

Nový CEO společnosti BlackBerry, John S. Chen, se skutečně opřel do znovunastartování motoru BlackBerry a radikální změny probíhají skrz naskrz celou firmou. Kromě výměny téměř všech vedoucích manažerů se změny týkají také tradičních konferencí BlackBerry World a BlackBerry 10 Jam.

Konference BlackBerry Live, dříve nazývaná BlackBerry World, byla každoročně nejočekávanější akcí BlackBerry, na které společnost představovala nové přístroje, řešení a podobně. Konference BlackBerry 10 Jam se naopak zaměřovala především na vývojáře a byla spojena s množstvím zajímavých seminářů na nejrůznější témata, kde se vývojáři mohli dozvědět spoustu užitečných informací.

“V roce 2014 jsme se rozhodli utratit peníze jinak a soustředit se na cílenější publikum…”

Vzhledem k aktuální situaci, ve které se BlackBerry nachází, se však nový CEO John Chen, rozhodl, že by tyto akce zbytečně zatěžovaly a rozptylovaly BlackBerry v realizaci jejich současných plánů a že prostředky potřebné k plánování těchto akcí raději využijí jinak. CEO BlackBerry, John S. Chen, se ke zrušení akcí vyjádřil takto:

V roce 2014 jsme se rozhodli utratit peníze jinak a soustředit se na cílenější publikum jako jsou CIO (IT ředitelé) regulovaných odvětví, o kterých budeme mluvit, nebo hostování sympozia na Wall Street. Budeme dělat tyto druhy akcí a možná podporovat některé konference CEO (generálních ředitelů) jako je Fortune, Gartner, zkrátka něco takového. Jen tak můžeme hovořit přímo s lidmi, kteří se potřebují naučit ‘Oh wow, oni dělají taková koncová řešení a podobně’. Toto bude část našeho marketingu, který podpoří prodej, vytváření strategie a technologie, které je potřeba doplnit.

Je vidět, že John Chen nenechává nic náhodě a ačkoliv je nám velice líto, že se konference BlackBerry 10 Jam zrušila (pro nás v ShopBB se již jednalo téměř o tradici a příležitost udělat si výlet do Amsterdamu), je toto rozhodnutí pochopitelné. Zdroje v současnosti najdou lepší uplatnění v oblastech, kde se BlackBerry potřebuje maximálně koncentrovat na svůj úspěch. Z celé série BlackBerry 10 Jam zůstane zachovaná pouze akce BlackBerry 10 Jam Asia, což je vzhledem k významu asijského trhu vcelku logické.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..