Obecné a Tiskové zprávy

BlackBerry získalo nové patenty související s telekonferencemi, novými bezpečnostními prvky a interaktivním příslušenstvím

Americký patentový úřad USPTO minulý týden v oficiálním věstníku zveřejnil seznam nově udělených patentů, mezi kterými byly i nové patenty registrované pro BlackBerry. Tyto patenty naznačují, na čem se v Blackberry pracuje. Hned několik patentů souvisí s technologií telekonferencí, což je příznačné, protože BlackBerry 13. listopadu na akci pořádané v San Franciscu hodlá uvést novou službu BBM Meetings – zabezpečené konferenční hovory skrze BBM.

Dále je mezi udělenými patenty návrh technologie odemykání mobilního zařízení jiným externím zařízením (např. pomocí NFC), na obrázku můžeme vidět jakýsi přívěsek sloužící k tomuto účelu. Patent dále obsahuje podobné nákresy s hodinkami či náramkem.

Zřejmě nejzajímavějším uděleným patentem je návrh interaktivního pouzdra pro zařízení BlackBerry, které umožňuje provádět běžné úkoly jako např. psaní e-mailů nebo poznámek bez nutnosti vytahovat zařízení z pouzdra ven. Z obrázků je zřejmý displej či plocha s dotykovou vrstvou sloužící k provádění výše zmíněných úkolů.

Mezi ostatní udělené patenty patří například rozšíření obrázkového hesla o 3D technologii, vylepšení použití GPS pro geoznačky fotografií, zlepšení úspory energie mobilních zařízení, zlepšení doručování e-mailů s různým obsahem a další. Samotné udělení patentů sice neznamená jejich reálné využití na trhu, avšak výše zmíněné návrhy jsou malým nahlédnutím pod pokličku vývoje, který v BlackBerry probíhá. Jisté je, že se můžeme těšit na nové zajímavé technologie. To nám ostatně BlackBerry ukázalo již s modelem BlackBerry Passport, který přinesl mnoho nevídaných inovací jako je například hybridní klávesnice nebo pokročilá práce se zvukem. A na další zajímavé modely se můžeme těšit i v následujících měsících –

 

Previous ArticleNext Article
Igor Juríček
Překladatel odborných textů, fanoušek BlackBerry, PIN: 2ABAD613

2 Comments

    1. Video nechceme, spíše si pořádně článek přečti, než napíšeš nějaké moudro: “… technologie odemykání mobilního zařízení jiným externím zařízením (např. pomocí NFC) …”. Řeč je, jak je vidět, trochu o něčem jiném :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..