Přístroje & Příslušenství, Tipy pro BlackBerry 10

BlackBerry Z30 si poradí s bezdrátovou klávesnicí a myší díky funkci USB Host

Funki USB Host, kterou  nabízí BlackBerry Z30, jsme si již na BBCzech ukázali. Díky ní můžete k telefonu připojit například flashdisk a klasicky s dalším úložištěm pracovat. To však není vše, co funkce USB Host nabízí. BlackBerry Z30 si totiž poradí také s připojením ostatních periferií skrze micro USB konektor. Například klávesnice a myš.

V našem videu jsme funkci demonstrovali na bezdrátovém setu klávesnice a myši Genius. Celé fungování je více než snadné – stačí připojit bezdrátový přijímač k BlackBerry Z30 a telefon okamžitě sám rozpozná, o jaké periferie se jedná. V tomto případě samozřejmě klávesnice a myš. Díky specifikacím USB však můžete k BlackBerry Z30 připojit například také USB rozbočovač a díky němu pak připojit klidně myš, klávesnici i flashdisk zároveň. Telefon to zkrátka zvládne.

BlackBerry Z30 más neustále překvapuje tím, co všechno dovede a i po několika měsících stále objevujeme nové funkce. S příchodem updatu OS BlackBerry 10.3 navíc na uživatele čeká další spousta novinek. Je skvělé vidět, že BlackBerry skutečně nabízí plnohodnotný operační systém se spoustou zajímavých funkcí, které často nemají v mobilním světě konkurenci.

O to smutnější je fakt, že je BlackBerry stále opomíjeno. Mobilní svět například minulý týden žil updatem Windows Phone 8.1, který přinesl mimo jiné týdenní náhled kalendáře nebo notifikační centrum. Směšné. BlackBerry 10 se za jeden rok na trhu dokázalo dostat mnohém dále, než Windows Phone za téměř 4 roky. Přesto si však z nějakého důvodu nezaslouží pozornost. Objevujte s námi zajímavé funkce BlackBerry 10, ukažte je svému okolí a dejte najevo, že BlackBerry je stále tady a rozhodně nemá v plánu se  vzdát. BlackBerry. Keep Moving…

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

11 Comments

 1. To jsou dobré zprávy. Sám jsem majitelem Z10 a nemůžu si ji vynachválit. Jediné co mohu BlackBerry vytknout je absence zobrazení firmy při příchozím hovoru. Ale o tom jsou už v BlackBerry informovaní, tak uvidíme, třeba ještě zlepší už tak skvělý systém.

  1. Le 26/11/2009 à 17h22 je suis d’accord c’est horrible je ne peux que l’avouer !!!et pourtant qu’est ce que je peux aimer cette marque !! pour exemple voici de mes prÃr©Ãf©Ã©s, vous en pensez quoi?

   1. Je nejak podlozene to “zatim” Pokud by to realne vypadalo na pridani teto funkce do Z10 byla by to vynikajici zprava

    O moji Q10ce ani nemluvim, to bych padl naznak blahem :)

    1. Slovo zatím směřovalo spíše k budoucím modelům. Jelikož funkce USB Host je hardwarově podmíněná (je třeba aby to byl “správný” typ micro USB konektoru použitého u zařízení), tak současné modely s největší pravděpodobností tuto funkci nezískají.

 2. To je naprostá pravda, BB Z10 vlastím teprve cca měsíc a nemužu si ho vynachválit. Předtím jsem odzkoušel všechny ty čtyřjádrové androidy, WP 8 a žádný z výše uvedených telefonů mě nedostal natolik, abych si ho vyloženě oblíbil. To až s mojí Z10 :-)… naprosto skvěle naprogramovaný systém, funguje vše jak má, nezpomaluje se a navíc i ty hry s Androidu si tam bez problému nahraji. A nesmím opominout elegantní design mobilu… Osobně taky doporučuji ve firmě a známým telefony BB a zatím s úspěchem…Všichni jsou naprosto v pohodě… Pravda BB by mělo asi kapánek zapracovat na marketingu aby se dostali do většího podvědomí koncovým uživatelům…

  1. 100% souhlasím s Z10 – je to fakt pecka! A bohužel ten Marketing závisí pouze na každém z nás – spokojeném uživateli.

 3. bude také nova aktualizace pro Z30 když je pro Z10 v poslední době tolik aktualizaci nebo se bude cekat az na nastupce Z30

  1. Již několikrát jsme psali, že aktualizace bude dostupná pro VŠECHNY aktuální BB10 modely. Tedy i Z30. A model Z10 nedostává žádné aktualizace, jsou to zatím pouze uniklé vývojářské verze softwaru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..