Přístroje & Příslušenství

BlackBerry Z3 bude v ČR dostupné ve dvou variantách: známe podrobnosti a ceny

BlackBerry-Z3-2

BlackBerry Z3 se nezadržitelně blíží do České republiky a navzdory předchozím nejasnostem se zdá, že se k nám dostanou celkem dvě verze BlackBerry Z3. Situace bude podobná jako je tomu u modelu Z10 a to sice levnější varianta bez podpory LTE a dražší varianta s podporou sítí čtvrté generace. Uživatel si tak bude moci vybrat, zda bude chtít levnější nebo dražší verzi.

BlackBerry-Z3-1

Nicméně rozdílů bude v tomto případě trochu více než jen podpora/absence LTE. BlackBerry Z3 LTE totiž nabídne navíc větší paměť RAM, pravděpodobně také rychlejší čipset a možná ještě nějaká vylepšení. Pro běžného uživatele to sice nic nemusí znamenat, rychlost zařízení by až na náročnější operace měla být naprosto srovnatelná, promítne se však v ceně a to celkem výrazně. Pojďme si tedy říct dvě hlavní informace, na které zcela jistě čekáte:

  • BlackBerry Z3 ve verzi bez podpory LTE bude dostupná v České republice již v září 2014 a to za cenu těsně pod hranicí 6 000,- Kč
  • BlackBerry Z3 LTE bude v České republice dostupná v listopadu 2014 za cenu lehce přes 8 000,- Kč

BlackBerry-Z3-2

Cena BlackBerry Z3 bez LTE nás víceméně moc nepřekvapila. Za méně než 6 000,- Kč dostanete kvalitně zpracovaný telefon se slušnými parametry, dobrou výdrží baterie a rychlým, stabilním operačním systémem. Zaskočil nás však vcelku velký rozdíl v ceně mezi variantou s a bez podpory LTE. Ten nám napovídá, že rozdíl mezi verzemi možná nebude pouze podpora LTE a větší paměť RAM, ale možná i něco více.

Závěrem však jednu velmi příjemnou zprávu – BlackBerry Z3 již máme na testování a brzy se budete moci těšit na videpohled ve spolupráci se serverem mobilenet.cz. Během testování jsme například zjistili, že BlackBerry Z3 skutečně nabídne displej s úhlopříčku 5″ a rozlišením 960×540 pixelů a v tomto ohledu si však neodpustím poznámku, protože displej BlackBerry Z3 rozhodně nepatří k nejkvalitnějším na trhu.

Je velká škoda, že BlackBerry nesáhlo po nějakém kvalitním IPS zobrazovači. Vždyť i čínské levné Androidy, například Xiaomi, dokáží za málo peněz nabídnout velmi kvalitní displeje. V tomto ohledu nás tedy BlackBerry Z3 trochu zklamalo, ale jinak se zdá, že se jedná o vcelku povedené zařízení.

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

  1. Ach jo, zase ta cena… Nevidím přeci žádný důvod proč kupovat předraženou Z3, když se tady prodává kvalitnější a levnější Z10… Na tuhle cenovou politiku BlackBerry zase dojede…

  2. To Knesl: Dobrý den, mobilní telefon Z3 rozhodně nebude lepším přístrojem, jak vy výše zmiňujete, nežli Z10. Jen ve výčtu možností: silnější jádra Krait (hry, jinde rozdíl nejspíš ani nepostřehnete), IPS display (jeden z lepších zobrazovacích IPS panelů), HD ready rozlišení, kompaktnější rozměry – z toho plyne ovládání systému tak, jak bylo uzpůsobeno, lepší fotografická jednotka… jedinou výtkou může být snad jen slabší baterie :)

    Tudíž Vaše tvrzení “že Z3 bude o dost lepší nežli Z10” je směšné a dávám palec nahoru za zpříjemnění pondělního rána (dlouho jsem se takhle nezasmál). axaxaxaxaxa…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.